Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Londra Gezilecek Yerler

İngiltere’nin ve Birleşik Krallıkların başkenti olan Londra, yağışlı havası ve tarihi binaları ile biliniyor. Londra gibi kırmızı telefon kulübeleri ile ün yapmış, keyifle gezebileceğiniz ve size en güzel tur planlarını yaptıracak olan bu farklı şehri siz de gezip görmelisiniz.

Londra gezilecek yerler listesi yapmak ve keyifle gezmek için erkenden tur planlarınız için ihtiyacınız olan araştırmayı yapmalı, uçak biletinizi satın almalı, vize işlemlerini tamamlamalı ve heyecanla gideceğiniz tatil için hazırlıklara başlamalısınız. O zaman Londra gezilecek yerler listesi yapmak ile başlayalım!

Big Ben & Westminster Sarayı

Londra’de gezilecek yerler listesinde ilk sırada olması gereken Westminster Sarayı yani Parlamento Binası. Gotik tarzı ile 1512 yılından günümüze kadar gelen, Lordlar ve Avam Kamarası bölümlerine ev sahipliği yapan farklı bir yapıdır. Ayrıca İngiltere’nin simgesi haline gelen Big Ben Saat Kulesi de tabi ki göreceğiniz en güzel detaylardandır. Big Ben aslında saatin içerisinde yer alan 14 tonluk çanın ismidir.

Buckingham Sarayı

Kraliyet ailesinin resmi konutu ve çalışma ofisi olarak kullanılan Buckingham Sarayı, sadeliği ve bir o kadar da büyüleyici güzelliği ile gören herkesi kendine hayran bırakıyor. 1705 yılında yapılmış olan saray, 1837 yılından bu yana Kraliyet Ailesinin Londra’daki ikametgahı olarak kullanılıyor. Her gün 11:15’te sarayda nöbet değişimi yapılır, özellikle tur için bu saate denk gelmenizi tavsiye ederim.

Tower of London

Cephanelik, hayvanat bahçesi, darphane ve hapishane gibi amaçlara hizmet etmiş ve ardından günümüze kadar gelmiş olan Tower of London, kenti saldırılara karşı korumak amacıyla 1097 yılında yapılmış. Taç Mücevherleri, St John Şapeli, Hainler Kapısı, Ulusal Zırh ve Silah Koleksiyonu bölümü kesinlikle görmeniz gereken en önemli noktası. İmparatorluk Tacını burada görebilirsiniz. 35 özel muhafız ve kzugunlar en önemli detaylarından.

London Eye

Londra gezilecek yerler listesinde tabi ki önemli bir nokta olan London Eye fotoğraflara konu olan kusursuz bir güzelliktir. Dünyanın en büyük dönme dolabı olan 135 metre yükseklikteki London Eye, her bir kapsülünde 25’er kişi taşıyabiliyor. 1 tam tur 30 dakika sürüyor.

St Paul’s Cathedral

1666 yangınından sonra kentin kiliseleri Sir Christopher Wren tarafından yapılmış. Londra’nın en önemli ve güzel dini yapılarından olan St Paul Katedralinde 111 m yükseklikteki kubbe, Batı Cephesi ve Kuleler, Fısıltı Galerisi ve Yüksek Altar katedrali en güzel noktalarıdır.

Tower Bridge

Londra’nın sembol yapılarının başında geliyor. Victoria Dönemi mühendisliğini yansıtıyor. 1894 yılında tamamlanmış olan yapı önünde bir de fotoğraf çektirmeyi unutmayın.

Hyde Park

17.Yüzyılda halkın ziyaretine açılmış olan Hyde Park 1536 yılında kraliyet parkından dönüştürülmüş. Düello ve at yarışlarının yapıldığı yer olan bu park, günümüzde en popüler parklardan.

Madame Tussauds Müzesi

Dünyanın en ünlü balmumu heykel müzesi olan Madame Tussauds Müzesi, en ünlü pop starları, film yıldızları, dünya liderlerinin heykellerini görebileceğiniz yerdir.

Related posts

Singapur Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Mikonos Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Gezilecek Yerler Listesi Kesinlikle Yapmalısınız!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.