Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Madrid Gezilecek Yerler

Başkent Madrid her yıl olduğu gibi bu yıl da milyonlarca turist konuk edecek. İber Yarımadasının en çok ziyaret edilen şehirlerinden olan Madrid hem eğlenceli bir tur için hem de farklı yapısı ile size kusursuz olanı yaşatacaktır.

Avrupa’nın en kalabalık beşinci şehri olan Madrid, yurtdışı tur seçenekleri ile gidebileceğiniz harika bir şehirdir. İsterseniz kendi tur planınızı kendiniz yapabilir, isterseniz de hayal ettiğinizden daha da güzel bir tur için araştırma yaparak var olanlardan birine katılabilirsiniz. Ben kendi turumu kendim planlarım diyorsanız işte size Madrid gezilecek yerler;

puerta-del-sol

Puerta del Sol

Madrid’in en ünlü meydanı olan Puerto del Sol, 19. yüzyılın ortalarından günümüze gelmiştir. Otel, bar, kafe ve daha fazlasını bulabileceğiniz harika bir yerdir.

Plaza Mayor

Plaza Mayor, Habsburg dönenimde inşa edilmiştir. Çevresinde yer alan kafe ve restoranları ile ünlüdür. III. Felipe döneminde açılan meydanda heykeli de bulunuyor.

madrid-kraliyet-sarayi

Madrid Kraliyet Sarayı

18.yüzyılda Madrid’de yapılan1931 yılına kadar yönetim ikametgahı olsa da günümüze Kraliyet Sarayı olarak gelmiştir. III. Carlos, IV. Carlos Salonları ve Şapel Odaları gezebileceğiniz yerleri arasındadır.

Reina Sofia Müzesi

Kraliçe Sofia Ulusal Sanat Merkezi Müzesi, Madrid’in en önemli müzesidir. Eğer ki müze gezmeyi seviyorsanız seçimlerinizi hemen yapabilirsiniz.

El Retiro Park

17.yüzyıla uzanan geçmişi ile El Retiro Park, astronomik gözlem evi ve Palacio de Cristal ve Palacio de Velazquez isimli iki tane sanat sergisi ile her yıl milyonlarca insanı konuk ediyor.

Gran Via

Madrid’in ünlü ve kalabalık caddesidir. Çünkü alışverişin kalbinin attığı yerdir.

prado

Prado Müzesi

8600 tablo, 5000 çizim, 2000 oymabaskı, 1000 para ve madalya, değerli birçok heykel, mobilya, eşya bulunan ve 1819 yılında açılan müze Prado Müzesini siz de görmelisiniz.

Santiago Bernabéu Stadyumu

Real Madrid’in maçlarını oynadığı Santiago Bernabeu Stadyumu, turunuzun bir parçası olmalı. Özellikle futbola karşı özel bir ilginiz varsa.

las-ventas-arenasi

Las Ventas Arenası

1931 yılında inşa edilen bu arenaya ortalama 25 bin insan girebiliyor. Boğa güreşlerinin yapıldığı ünlü meydandır.

Related posts

İtalya hakkında bilinmeyen 5 gerçek!

Duygu Tunçer

Alâeddin Tepesi

Duygu Tunçer

Yakın zamanda yeryüzünden silinecek olan 5 yer!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.