Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Marsilya Gezilecek Yerler

Fransa’nın Bouches-du-Rhône ilinin ve Provence-Alpes-Côte d’Azur bölgesinin merkez şehri olan Marsilya, ülkenin en büyük 2. kentidir.

Turizm açısından oldukça büyük bir öneme sahip olan Marsilya’yı her yıl milyonlarca turist konuk ediyor. Hem eğlenmek hem dinlenmek hem de günün en güzel zamanını keyifle geçirmek için tercihlerinizi hemen yapmalısınız. Bence erkenden alacağınız uçak bileti, erkenden ayarlayacağınız oteliniz ile oldukça uygun fiyata bir tur planlamış olursunuz. O zaman gelin hep beraber Marsilya’da gezilecek yerler listesi yapalım.

Vieux Port

Yelkenli direkleri her yerden görebileceğiniz, St Nicholas Kalesi ve St Jean Körfezi’nden görülebilen Vieux Port (Old Port of Marseille), Marsilya’da ilk görmeniz gereken yerler arasındadır. Barlar, kafeler, balık lokantaları ve butik dükkanların yanı sıra limanın keyfini çıkarmaya bakın.

Notre-Dame de la Garde

Notre-Dame de la Garde (Romano Bizans Bazilikası) 1853-1864 yılları arasında inşa edilmiş, Marsilya’nın en yüksek noktası olan La Garde (162m) üzerinde yer almaktadır. Kilisenin çan kulesi, 9.7 metre yüksekliğindeki Meryem Ana yaldızlı heykeli ile isminden çok sık söz ettiren bazilikadır.

Chateau d’If

Fransa’nın Alcatraz‘ı olarak bilinen Chateau d’If, 1527 yılında yapılmış, 17. yüzyılda bir cezaevi olarak kullanılmış eşsiz bir şatodur.

Marseille Cathedral

19.yüzyılda Fransa’da inşa edilen tek katedral olarak tarihe geçmiştir. Beyaz mermerler ve kırmızı-yeşil taşlar ve mozaik işçiliği ile oldukça güzel bir yapıdır.

Musée d’Histoire de Marseille

Gallo-Roma dönemine kadar uzanan geçmişi ile arkeolojik kalıntıların sergilendiği Marsilya Tarih Müzesi (Musée d’Histoire de Marseille kesinlikle ziyaret etmeniz gereken noktalar arasında.

Palais Longchamp

Fransa’daki ilk hayvanat bahçelerinden birine ev sahipliği yapan Palais Longchamp, 16. Yüzyılda yaşanan kuraklığın su kanalları ile çözüme kavuşturulması anısına yapılmıştır.

La Vieille Charité

Kentin yoksulları için tasarladığı barınak La Vieille Charité, neo-klasik merkez şapeli ve şık avlusu ile ön plandadır.

Marsilya La Canebiere

Marsilya’nın en ünlü caddesidir. Hem yöresel hem de uluslararası markalara ait hediyelik eşya dükkanları hem de butiklerin yer aldığı caddedir.

Stade Vélodrome

Vélodrome Stadyumu (Stade Vélodrome), 1938 Dünya Kupası için inşa edilmiş ve 60.000’nin üzerinde futbol taraftarını aynı anda konuk edebilecek ve mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Calanques National Park

Calanques National Park, Akdeniz’in en güzel köşesidir. Sık ormanları, keskin kayalıkları, küçük çakıl taşlı plajları ile en çok ilgi gören yerdir.

Marsilya’nın en güzel yüzünü görmek, tanımak ve eğlenceli bir tur planlamak için doğru yerdesiniz.

Related posts

Zürih Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Amsterdam’da muhteşem 1 gün

Duygu Tunçer

Paris Hakkında Bilmedikleriniz Var!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.