Gezilecek Yerler
Ankara'da Gezilecek Yerler

Maşukiye Kartepe

Ankaraya yakın gezilecek yerler arasında tam da kış aylarında gelmeniz gereken ve doğal güzellikleri ile sizi kendine hayran bırakacak olan bir yer var. Maşukiye Kartepe!

masukiye

 

Aslında İstanbul’a da çok yakın. Ankara’ya 320 km uzaklıkta olan Maşukiye Kartepe, popüler mekanları ile son yıllarda ismini çok sık duyuruyor. Kışın kayak merkezi, yazın doğal güzellikleri ile merak edilen Maşukiye Kartepe için şimdi en güzel zamanlar geldi!

1860’lı yıllarda Rus ihtilali zamanına dayanan geçmişi ile dikkat çeken Maşukiye, günümüzün en güzel doğal alanlarından biri haline geldi. Kartepe ile olan yakınlığı sebebiyle de kışın vazgeçilmez doğa sporlarının ilk adresi oldu. Var olan otelleri, doğal yeşil alanlar içine kurulmuş ve hafta sonu için harika bir seçim yapabileceğiniz yerdedir.

masukiyekartepe

Bölgede bulunan Alabalık restoranları ise gerçekten en lezzetli olan balığı yemenizi sağlıyor. Bu keyfi yaşayabileceğiniz ve bedenen ruhen dinlenebileceğiniz güzle bir hafta sonu planı yapmış olursunuz.

Tabi ki Maşukiye ya da Kartepe de en güzle otel seçimini yapmalı ve gidip göreceğiniz yerleri hemen seçmelisiniz. Önceden yer ayırtmanızda fayda var. Benden söylemesi!

Related posts

Ankara’daki en güzel tatlı burada!

Duygu Tunçer

Ulucanlar Cezaevi Müzesi

Duygu Tunçer

Beypazarı

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.