Gezilecek Yerler
Yurtdışı Gezilecek Yerler

Mayıs Ayında Gezilecek 5 Ülke

Yaza hazırız artık! Hava sıcaklıklarının da git gide arttığı Mayıs ayında bizi bekleyen en güzel yerler için planlar yapmaya hazır mısınız?

Pek çok ülkede yaz sıcaklıkları yavaş yavaş kendini hissettiriyor. Hatta 30 dereceleri geçmiş durumda. Eğer tropik turlardan yana yapmayacaksınız seçimlerinizi, size birkaç tavsiyem olacak. Hem gezmekten keyif alacaksınız hem de yeni keşifler ile daha da heyecanlanacaksınız. İşte, sizin için hazırladığım Mayıs ayında gezilecek en özel 5 ülke.

gezi blog, seyahat rehberi

Türkiye

italya turları, italya tatil

Her mevsimin farklı güzel olduğu ülkemizin keşfedilmemiş pek çok yeri var. Doğu Anadolu’dan Batı Anadolu’ya kadar Mayıs ayı aslında hep güzeldir. Gidip görmek isteyeceğiniz yeri kendiniz seçebilir ve bu kültürün tüm güzel taraflarını doyasıya keşfedebilirsiniz. Bunun için Türkiye’de Gezilecek Yerler yazı serime göz atabilir ve daha kolay seçimler yapabilirsiniz.İtalya

Mayıs ayının belki de en güzel geçeceği ülkeler arasında yer alan İtalya’yı atlamamalısınız. Como Gölü gibi doğal güzellikleri ile sizi kendisine hayran bırakacak olan ülkede daha pek çok nokta var gezilecek. İtalya gezilecek yerler listesi için TIKLAYIN.

brezilya tatil

Brezilya

İçinizin enerji ile dolup taşacağı ve çok eğleneceğiniz bir ülkede sıra, Brezilya! Kışların sadece yağışlı geçtiği ülkede en güzel sezon Mayıs ayında başlıyor. Çünkü hava yeni yeni ısınıyor ve sahiller hareketlenmeye başlıyor.

mısır turları, mısır tatil

Mısır

endonezya gezilecek yerler, tatil

Havanın hep sıcak olduğu ülkelerden olan Mısır’da özellikle Mayıs ayında geceler daha serin. Yani bu ülke için en güzel zaman Mayıs ayı. Ayrıca ülke en az bu ay kalabalık oluyor. Mısır turları Mayıs sonunda hareketleniyor. Bilginiz olsun.Endonezya

Kasım ve Mart ayları arası muson yağmurlarının yaşandığı Endonezya’da en güzel zamanlardan biri Mayıs ayıdır. Sıcaklıklar düzelir, yaz başlamadan en güzel zamandır. Bali- Ubud bölgesinde özellikle konaklamanızı ve doğal güzelliklerin keyfini çıkarmanızı tavsiye ederim.

Related posts

Venedik Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Singapur Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Phuket Adası Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.