Meram Bağları

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Meram Bağları

Yazar Duygu Tunçer   /     18 Kas, 2016  /     Gittim Gördüm  /     , ,

Konya gezilecek yerler listesi yapmaya devam ediyoruz. Konya gibi farklı, Konya gibi maneviyatı yüksek olan şehirlerden birini en özel dönemlerde ziyaret etmek ve tabi ki kusursuz bir tur planı yapmak için Aralık ayını özellikle değerlendirmenizi tavsiye ederim. Çünkü Şeb-i Arus için doğru zaman Aralık ayı!

meram-baglari

Konya’da gezilecek yerler listesi yapmaya gelin hep beraber devam edelim. Meram Bağları bugün tanıyacağımız yerler arasında! Doğal güzellikleri ile kendinden sıkça söz ettiren Meram Bağları, yazın serinlemek isteyenlerin ve tabi ki bu güzel doğa keyfini yaşamak isteyenlerin vazgeçemeyeceği noktadır.

Çam kokuları arasında, serin bir gün geçirmek, akarsuyun güzelliği, mesire yeri ve restoranları ile yerel halkında en çok tercih ettiği noktalar arasında. Evliya Çelebi’nin de seyahatnamesinde söz ettiği bu eşsiz yeşil alan hem yerli hem de yabancı turistlerin en uğrak noktası olmaya devam ediyor.

meram-baglari1

Konya’da gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alması gereken Meram Bağları, kışın ise manzarası ya da fotoğraflamak isteyenlerin adresi oluyor. Yaz sıcağından korumak ve birkaç saatliğine bile olsa serinleyerek bedenen dinlenmek ve aileniz ile güzel zamanlar geçirmek için tercihlerinizi hemen yapmalısınız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*