Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Miami Gezilecek Yerler

Palmiye ağaçları, denizi, kumu ve güneşi ile en eğlenceli tatilin adresi olan Miami, Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinin ikinci büyük kentidir. Turizm konusunda en gelişmiş şehir olan Miami’ye her yıl milyonlarca insan gelmektedir. 5.000 Türk’ün yaşadığı bu güzel şehirde Atlas Okyanusunun keyfini çıkarabilirsiniz.
Bu yıl tatil planlarınız arasında Miami varsa, kesinlikle planınızı yapmadan önce Miami gezilecek yerler listesi yapmalısınız. Hadi gelin başlayalım bu listeyi yapmaya.

Miami Beach

Biscane Körfezi ile Atlantik Okyanusu arasında yer alan insan yapımı birçok adacık üzerine inşa edilmiş olan adeta bir cennettir. Kültürel olanakları, plajları ile ailecek tatil yapabileceğiniz en güzel yerdir. Tabi ki eğlenceli gece hayatı ile de ünlüdür.

South Beach

Miami Beach komşusu olan South Beach, daha çok gençlerin eğlenceli alanları, gece hayatı ve partileri ile ünlüdür. Sosyal etkinliklerin çok sık yapıldığı yerdir. Kesinlikle bir gece plaj partisine katılmalısınız.

Little Havana

İsminden de anlaşıldığı gibi Küba’dan gelen insanların yaşadığı, Latin Amerika’nın izlerini görebileceğiniz farklı bir yerdir. Burada en güzel Latin yemeklerinin ve Latin müziğinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Everglades Ulusal Parkı

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan park, Amerika’nın en büyük 3. ulusal parkıdır. Okeechobee Gölü’nden ve Kissimee, Myakka, Peace, Caloosahatchee nehirlerinden beslenen harika bir yerdir. Manzaraya hayran kalacaksınız.

Ocean Drive

Bar, kafe ve restoranların adresi olan Ocean Drive, 7/24 yaşayabileceğiniz yerdir. . Cadde, South Pointe’den başlayıp Miami Beach’in ana bariyer adasına kadar geniş bir alanı kaplamaktadır.

Art Deco District

Tarihi yapılara merakınız varsa ve gittiğiniz yerin geçmişten gelen özelliklerini tanımak ve görmek isterseniz, gezeceğiniz yerler arasına Art Deco District’i ekleyebilirsiniz.

Miami Deniz Akvaryumu

9.30-18.00 saatleri arasında açık olan Miami Deniz Akvaryumu (Miami Seaquarium), 1955 yılından bu yana hizmet vermektedir. Burası gerçekten çocukların hayal dünyasındaki gibi bir akvaryum. Kesinlikle görmelisiniz.

Miami Hayvanat Bahçesi

Hazır gezmeye başlamışken 1948 yılında açılan Crandon Hayvanat Bahçesi, Florida’nın en büyük ve en eski hayvanat bahçesidir. 500 farklı türden 3.000 hayvan burada yaşamaktadır. Gece ve gündüz aktivitelerine katılabilirsiniz.

Jungle Island

Watson Island’daki hayvanat bahçesi, evcilleştirilmiş tek Cassowary kuşunu barındırma özelliğine sahiptir. En iyi tema parklardandır.

Lincoln Road

Zara, H&M, GAP gibi markaları barındıran caddedir. Yani tamamen alışveriş için gelebileceğiniz en güzel yerdir.
Amerika’nın Florida eyaletinin en güzle şehri olan Miami’de sizde eşsiz bir tur planı yapmak ve sevdikleriniz ile rahat rahat okyanus, kum ve güneşin keyfini çıkarmak isterseniz, durmayın! Hemen yerinizi ayırın!

Related posts

Girit Adası Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Ucuz bir tur planlamanın 5 yolu

Duygu Tunçer

Henüz Tatil Planı Yapmadıysanız Buraya Göz Atmalısınız!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.