Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Mikonos Gezilecek Yerler

Yunanistan’ın en güzel adalarından olan Mikonos adası, en çok turist alan adalar arasındadır. Beyaz taş evleri, mavi kubbeli yapıları, dar sokakları, yel değirmenleri ve tabi ki Akdeniz’in o meşhur sıcaklığını yaşayabileceğiniz yerdir.
Choro

Mikonos eğlenceli gece hayatı, güzel plajları, en güzel lezzetleri, küçük ama bir o kadar güzel sokakları ile bilinir. Adanın atmosferi inanılmaz güzel. Ada merkezi olan Choro her şeyin kalbi. Akşam saat 20.00’dan sonra hayat oldukça renkli. Şimdi gelin Mikonos adasını gezmeye başlayalım.

‘Little Venice’ (Küçük Venedik)

Mikonos’un sembollerinden biri olan Little Venice, evlerin altındaki kafeleri, meşhur sokaklarının güzelliği ve tadına bakmanız gereken Frappeleri ile sizi bekliyor.

Yel Değirmenleri

Mikonos gezilecek yerler listesinin kesinlikle ilk sırasında yer alması gereken Yel Değirmenler 16. yüzyıldan kalmadır.

Paraportianı Kilisesi

Mikonos’un mutlaka görülmesi gereken yapılarından biridir. Oldukça sıra dışı bir kilisedir. İlginç mimari yapısı ve bembeyaz görüntüsü ile en çok dikkat çeken yerdir.


Mikonos Plajları
Paradise Beach ve Super Paradise Beach en güzel seçimlerinizden olabilir. Mikonos’un en popüler diğer plajları ise Nammos Elia Beach ve Ornos Beach.

Yunan Mitolojisi’nde Apollo ve Artemis’in doğum yeri olarak yer etmiş Delos Adası, ayrıca Yunan köylülerinin yaşadığı Ano Mera köyü de görmeniz gereken diğer yerler arasındadır.  En güzel noktaları keşfedebileceğiniz Yunanistan Gezilecek Yerler Listesi burada!

Related posts

Türkiye’nin En İyi Tatil Yerleri

Duygu Tunçer

Dünyanın en yüksek binası nerede?

Duygu Tunçer

Foça’da harika bir hafta sonu!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.