Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Misi Köyü

Bursa’da gezilecek yerler arasında sevdikleriniz ile keyifle gezip görebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz en güzel noktaları araştırmaya devam ediyoruz.

Misi köyü görünce hayran kalabileceğiniz Bursa’nın en eski yerleşim alanlarındandır. Tarihi kalıntıları, eski evleri ve doğası ile kusursuz bir görünüm ile sizi karşılayacaktır.

misi2

2000 yıllık bir geçmişi olan Bursa Misi Köyü, merkeze 12 km uzaklıktadır. Köyün eski adının Mysia olduğu bilmelisiniz. Misi de günümüze gelen ismidir. Köy asma yaprağı, şarapları ve pekmeziyle ünlüdür. Gittiğiniz zaman zaten gezip görecek ve isterseniz satın alabileceksiniz.

Köyde bir manastır kalıntısı, yeşillikler ve tabi ki doğal alanlarını gezip görebilirsiniz. Bursa’nın en eski ve tarihi köyünü gezip görmek, muhteşem fotoğraflar çekmek ve güzel bir hafta sonu geçirmek için seçimlerinizi hemen yapabilirsiniz.

misi1

Ayrıca bu güzel parkta bir mola vermeli ve bir çay içmelisiniz. Bursada gezilecek yerler arasında sizi bekleyen en güzel noktalara göz atmaya devam ediyoruz. Belki siz de beğendiğiniz bir yeri görmek için bu hafta sonu güzle bir plan yapmaya karar verebilirsiniz.

Related posts

Kışın Gidilecek Tatil Yerleri

Duygu Tunçer

Budva Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Amerika’da Gezilecek En Güzel 5 Yer!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.