Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Mykonos Adası Gezilecek Yerler

Ege Denizi’ndeki Kiklad Adaları’na bağlı olan Mykonos, her yıl yabancı turistlerin akınına uğrayan eşsiz güzellikteki bir adadır. Toplamda 89 km sahil şeridi bulanan ada da eşsiz bir tatil planı geçirebilirsiniz. Eğlenceli gece hayatı, muhteşem plajları ve tabi ki küçük ama sevimli otelleri ile sizi konuk edecektir.
Mykonos Adasının en özel taraflarını keşfetmek, dinleneceğiniz zamanları ve tabi ki yeni keşiflere hazır olduğunu zamanları iple çekeceksiniz. Eğer bu yaz tatilinde sizde bir ada keşfi yapmak isterseniz tercihlerinizi Mykonos adasından yana yapabilirsiniz. Gelin şimdi bu eşsiz adayı keşfedelim ve yapılması gerekenlere göz atalım.

Delos Adası

Mykonos’un en özel yerlerinden biri olan Delos Adası, arkeoloji bakımından en zengin adalardandır. Mitolojiye göre Tanrı Apollon ile Tanrıça Artemis’in doğum yeri olan bu güzel ada Mykonos’a 6,5 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Delos Yel Değirmenleri

Mykonos fotoğraflarında yer alması gereken detayların en önemlisidir. Şehrin her noktasında karşınıza çıkacak olan değirmenler, adanın manzarasının da en güzel parçası oluyor. Çoğunluğu Hora Tepesi’nde göreceksiniz hatta bazıları müzeye çevrilmiştir. Gezip görebilirsiniz.

Paradise Plajı

Mykonos resmen bir eğlence adasıdır. En güzel ve ünlü plajı olan Paradise Plajında gece gündüz farklı eğlencelere şahitlik edebilirsiniz. Akşam partileri en güzel olanıdır. Ayrıca plajın bir tarafı çıplaklara ayrılmıştır.

Kültür Müzesi

Gittiğiniz yerin kültüreli özelliklerini tanımak ve harika bilgiler öğrenmek isterseniz seçimlerinizi müzelerden yana yapabilirsiniz. Antik Yunan kalıntıları, şahane yel değirmeni, harman dövme aleti, fırın ve şarap yapım aleti dahil pek çok farklı şeyi bir arada göreceksiniz.

Küçük Venedik

Şehrin en hareketli yeridir burası. Venedik’i andıran bir bölge olduğu için Küçük Venedik ismi ile anılmaktadır. Kafelerine ve barlarına kesinlikle girmelisiniz.
Folklor Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Agrari Plajı, Elia Plajı, Deniz Müzesi, Parapotiani Kilisesi, Ano Mera da Mykonos’ta kesinlikle görmeniz gereken diğer yerler arasındadır.

Yunan adaları arasında en çok tercih edilenlerin başında gelen Mykonos adası tatil planları için elinizi çabuk tutun ve erken rezervasyon ile tur planlarınızı yapın. Eğer ki yaza kalırsanız otel ve uçak biletinizi oldukça pahalıya alabilirsiniz.

Related posts

Türkiye’de Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Ağustos’ta Tatile Nereye Gitmeli?

Duygu Tunçer

Yılbaşı Programları 2018

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.