Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Nasreddin Hoca Türbesi

Konya’da gezilecek yerler listesinde birbirinden farklı noktaları araştırmaya ve kendimize güzle bir tur listesi yapmaya devam ediyoruz. Hem eğlenmek, hem yeni yerler keşfetmek hem de keyfini çıkaracağınız tur seçeneklerinden yararlanmak için fırsatları yakalamalısınız.

nasreddin-hoca

Nasreddin Hoca Türbesi işte bu noktaların başında gelendir. Memleketi Akşehir olan Nasreddin Hoca  için bir türbe yaptırılmış. Yıl boyunca ziyarete açık olan Nasreddin Hoca Türbesi, 12 köşeli ve külahlı çatısı ile Konya’da en çok dikkat çeken yerlerin başında geliyor.

Tersten yazılı ölüm tarihi, filozof ve mizah ustası Nasreddin Hoca’nın aslında yaşamını simgeliyor. Olaylara ne kadar farklı yönden baktığını bu türbeden de anlamak mümkün.

Nasreddin Hoca Türbesi kolay ulaşım seçenekleri bulunan ve Konya’ya geldiğiniz zaman kesinlikle ziyaret etmeniz gereken noktaların başında geliyor. Kesinlikle seçimlerinizi yaparken tur listenize türbeyi eklemelisiniz.

Konya gezilecek yerler listesinde yarın da 3 farklı noktayı ziyaret edecek ve aslında gezip görmeniz gereken en önemli noktalara parmak basacağız. Özellikle bu dönemde Konya’ya gitmek isteyenlerin de kesinlikle bilmesi gereken detay Aralık ayında Şeb-i Arus törenlerinin yapılacağıdır.

nasreddin-hoca1

Şimdiden yerinizi ayırtmak ve hatta tur planınızı bu döneme denk getirip bir de farklı bir tur fırsatı ile Konya’ya gitmeye ne dersiniz?

Related posts

Sevilla Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Türkiye’nin En İyi Tatil Yerleri

Duygu Tunçer

Irgandı Köprüsü

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.