Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Nevşehir Gezilecek Yerler

Gezilecek yerler, en farklı otelleri ve tabi ki tarih kokan dört bir köşesi ile size en iyi tur seçeneklerinden birini sunan şehir Nevşehir!Nevşehir gezilecek yerler, Nevşehir otelleri ve tabi ki Nevşehir hakkında bilmeniz gereken her detay sizin için burada. Gidip hayran kaldığım efsane yerlerin başında geliyor. Bir zamanlar yaşanmışlıkların ne kadar farklı hissettireceğini burada keşfedeceksiniz. O zaman gelin Nevşehir gezilecek yerler listesi yapalım;

Göreme Açık Hava Müzesi

Göreme Açık Hava Müzesi, Nevşehir’in en çok ziyaret edilen noktalarının başında geliyor. Göreme Açık Hava Müzesi, Kayseri Başpiskoposu Aziz Basil tarafından yaptırılmış ve 1000 yıl kadar eğitime devam eden müze içerisinde, şapel, yemekhane, kilise, mutfak, manastır gibi alanlar bulunmakta.

Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi

1964 yılında açılmış olan Hacı Bektaş Veli Müzesi, Etnografya Müzesi olarak hizmete girmiştir ve Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde yer almaktadır.

Derinkuyu Yeraltı Şehri

Derinkuyu Yeraltı Şehri 85 metre derinlikte, Kapadokya’nın rengine renk katan en farklı noktaların başında gelmektedir. Ahırlar, mutfak, okul ve yemekhane ile 8 katlı dev bir şehirdir.

Temenni Tepesi

Peri bacaları, kaleler, camiler, kiliseler ve doğal güzellikleri görebileceğiniz, her şeyin ayaklarınızın altında olduğu Temenni Tepesine kesinlikle çıkmalısınız.Ihlara Vadisi

Nevşehir Kapadokya Bölgesi’ndeki en güzel yerdir. Doğanın en güzel renklerini burada görecek, Melendiz Çayı’nın görüntüsüyle de birleşince hayranlıkla izlemeye devam edeceksiniz. Uzun bir yürüyüş parkuru olan vadiye girmeden önce vadi hakkında tanıtım amaçlı hazırlanan broşürlere göz atmalısınız.

Paşabağ Rahipler Vadisi

Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi; Avanos – Göreme yolu üzerinde, Kapadokya Zelve Vadisi’ne çok yakın bir konumdadır. Paşabağ Vadisi’ni geçmişte rahipler ve din adamları kayalara oydukları odalarda inzivaya çekilmek bu bölgeyi seçmişler ve siz de o oyukları görünce şaşıracaksınız.

Belisırma Köyü

Belisırma Köyü, Ihlara Vadisi’nin ortasında yer alır ve Melendiz Çayı ile güzelliği tamamlanır. Ihlara Vadisi’ndeki ziyarete açık 14 kilisenin 7 tanesi Belisırma Köyü’nde bulunmaktadır.

Kapadokya gibi eşsiz güzellikleri ziyaret edebileceğiniz Nevşehir için şimdi en güzel zaman. Baharın keyfini çıkaracağınız ve keyifle gezip en güzel anıları biriktirebileceğiniz yerlerin başında gelmektedir.

Related posts

Temmuz Ayında Gitmemeniz Gereken Yerler

Duygu Tunçer

İspanya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Duygu Tunçer

Nisan Ayında Gezilecek En Güzel 5 Yer

Duygu Tunçer

1 comment

semi 15 Mayıs 2017 at 09:46

Çok severim oraları, birkaç kez gitme şansım oldu. Güzelyurt Köyü`nü de eklemek isterim bu listeye. Sevgiler…

Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.