Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Nice Gezilecek Yerler

Akdeniz sahilindeki eşsiz şehirdir. Marsilya ile Cenova arasında yer alan Güney Fransa’nın turizm konusunda en gelişmiş olan şehri Nice, ülkenin en önemli turizm merkezi olmaya devam ediyor.

Güzel ve farklı bir yaz tatili planlamak isterseniz seçimlerinizi yapabileceğiniz Fransa’nın güneyinde yer alan ve size klasik Akdeniz iklimini yaşatacak olan şehirdir. Nice gezilecek yerler listesi yapalım bence! Çünkü önümüz yaz…

Eski Nice (Vieux Nice)

Vieux Nice yani eski Nice, küçük ve sevimli tarihi binaları ile dar ama hareketli sokakları ile ve tabi ki her bir köşesinden farklı müzik sesinin yükseldiği yerel kafeleri ile sizi de konuk edebilir. Hediyelik eşya satın alabileceğiniz ve Nice ‘den size kalan en güzel hatıraları bulabileceğiniz bir yerdir.

Promenade des Anglais

İngiliz Gezinti Yolu olan Promenade des Anglais, palmiyelerin sıralandığı, deniz kenarındaki sahil yoludur. Yürüyüş yapabilir, gündüz deniz, kum ve güneş keyfini yapabileceğiniz ve tabi ki en keyifli zamanı geçirebileceğiniz yerlerin başında geliyor.

Aziz Nikolas Rus Ortodoks Katedrali

Moskova’daki St Basil’s Katedraline benzeyen Aziz Nikolas Rus Ortodoks Katedrali, Avrupa’nın en büyük Ortodoks katedralleri arasında ilk sırada geliyor. Farklı boyutlarda olan kuleleri ile farklı mimarisini ön plana çıkarıyor.

Massena Meydanı

Massena Meydanı (Place Massena) neoklasik mimari tarzda misafirleirni konuk eder. Nice gezilecek yerler listesinde kesinlikle ilk sıralarda yer almalıdır. Massena Meydanı’nda “Conversation a Nice” adlı eseri de görmeniz mümkün.

Notre Dame de Nice Bazilikası

1864-1868 yılları arasında yapılmış olan Notre Dame de Nice Bazilikası oldukça görkemli bir yapıya sahip. İki kulesi ve gül penceresi ile gotik mimarisini ön plana çıkaran bir yapıda.

Çiçek Pazarı

Çiçek tutkunu olanlar ve tabi ki bu keyfi gezerek dolaşarak yaşamak isteyenler için vazgeçilmez bir yerdir. Sadece pazartesi günleri antika eşyalara da ev sahipliği yapan pazarın en güzel tarafı çiçeklerin büyüsüdür. Çevresinde kafeler, pastaneler, dondurmacılar ve restoranlar var.

Parc de la Colline du Château

Parc de la Colline du Château, bedenen ve ruhen dinlenebileceğiniz, tüm şehri geniş bir açı ile görebileceğiniz Castle Hill‘in yakınındaki yerdir.

Musée Matisse

Sanatçı Henri Matisse‘nin Nice’de yaşadığı dönemlerde yaptığı eserlerin sergilendiği Cimiez bölgesinin tepelerinde 1963 yılında kurulan Museé Matisse kesinlikle gezip görmeniz gereken yerler arasındadır.

Palais Lascaris

Palais Lascaris, eski Nice kent merkezinde yer almaktadır. 500’den fazla müzik aletinden oluşan koleksiyonun sergilendiği 17. yüzyıldan kalma aristokrat sizde gezip görmelisiniz.

Nice gezilecek yerler listesi yapmak  ve bu keyfi doyasıya yaşamak için şimdi planınızı kendiniz belirleyebilir ve güzel bir Nice turu için hazırlanabilirsiniz.

Related posts

Kurban Bayramı Tatili Yaklaşırken Bilmeniz Gerekenler

Duygu Tunçer

Hünkar Köşkü Müzesi

Duygu Tunçer

Mevlana Türbesi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.