Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Nisan Ayında Gezilecek En Güzel 5 Yer

Muhteşem bir bahar var önümüzde. Hem enerjimizi yükseltecek hem de en güzel yerlere gitmek için bize fırsatlar sunacak. Bu yıl baharı en keyifli şekilde karşılamak için şimdiden hazırlanmalı ve Nisan ayında gezilecek en güzel yerleri erkenden inceleyerek kararımızı vermeliyiz. Benim size 5 tane doğa harikası yer tavsiyem olacak.Abant

Doğanın yeni uyandığı, yeşilin en güzel koktuğu mevsimdir bahar. Aylardan Nisan ise arada yağan güzel yağmurun verdiği kokuda burnunuza gelir ve siz olduğunuz yere bir kere daha hayran kalırsınız. Göl çevresinde yürüyüş yapmak, göl manzaraları otellerden birinde konaklamak ve göl çevresindeki restoranlardan birinde en lezzetli olanı tatmak ve anın keyfini yakalamak için seçimlerinizi erkenden yapmalısınız. Çünkü Abant gezilecek yerler ve en güzel manzaraları ile sizi bekliyor.

safranbolu gezilecek yerler

Safranbolu

Saat Kulesi, Yemeniciler ve Bakırcılar Çarşısı, Hıdırlık Tepesi ve Yörük Köyü gibi en özel noktaları ile sizi bekleyen Safranbolu, tarihi özellikleri ve doğal güzellikleri ile beğeneceğiniz yerler arasındadır. UNESCO tarafından koruma altına alınan Safranbolu evlerinin gölgesinde eşsiz bir bahar tatili geçirebilirsiniz.

fethiye gezilecek yerler

Fethiye (Faralya Köyü)

Fethiye’ye 25 km, Ölüdeniz’e ise 15 km mesafede, gün batımına hayran kalacağınız kadar güzel olan Faralya Köyü belki de Fethiye’ye iyi ki gelmişim diyeceğiniz yerdir. Kral mezarlarını, Kelebekler Vadisi ve Saklıkent’i görmeden asla geri dönmemelisiniz.

ağva hakkında, ağva otelleri

Ağva

Göksu’nun çevresinde yer alan butik ve güzel otellerden birini tercih ederek, eşsiz bir hafta sonu planlayabilirsiniz. Şile’ye uğramayı ve alışveriş yapmayı da unutmamalısınız. Benden size tavsiye. Ağva gezilecek yerler listesi yapmalısınız.
Tirilye

Bursa şehir merkezini gezip bir güzel kestane şekeri yedikten sonra Mudanya ilçesine bağlı olan Tirilye ya da diğer adıyla Zeytinbağını kesinlikle gezip görmelisiniz. Kemerli Kilise, Medikion Manastırı, Dündar Evi, Taş Mektep, kiliseden çevrilme Fatih Cami, Aya Yani ve Aya Soti Manastırı burada sizi bekleyen tarihi ve güzel yerler arasında. Hazır hava güzelken rahat rahat gezmeli ve baharın keyfini çıkarmalısınız.

mudanya tirilye, tirilye gezilecek yerler

Baharın en güzel taraflarını keşfetmek, size vereceği enerji ile hayal ettiğinizden daha güzel bir yaza hazırlık yapmak için planlarınızı hayata geçirmelisiniz.

Related posts

Heybeliada Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Nisan Ayında Nereye Gidilir?

Duygu Tunçer

Türkiye’de Gezilecek Yerler 2

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.