Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Odunpazarı

Eskişehir gezilecek yerler listesi yapmaya hazır mısınız? Küçük eski evleri, eski ve yeni şehir merkezi, tarihi noktaları, seyir tepeleri ve tema parkı ile ünlü olan hatta belediyesinin inanılmaz iyi çalıştığını bildiğimiz bir şehirdir Eskişehir.

odunpazari

Odunpazarı Bölgesi ise en çok merak edilen, turlarda ilk gidilmek istenen hatta çok dikkat çeken noktaların başında gelmektedir. Eskişehir’in en eski ve turistik yerleşim bölgesi olan Odunpazarı içerisinde Tarihi Evleri, Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Balmumu Müzesi, Şelale Park, Osmanlı Evi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Lületaşı Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, ve Alaaddin Camini barındırmaktadır. Yani buraya geldiğiniz zaman sadece tek bir noktayı değil birden fazla yeri gezip görmüş olacaksınız.

odunpazari1

Eskişehir gece hayatı, Eskişehir gezilecek yerleri ve tabi ki Eskişehir şehir merkezi ile aslında pek çok insanın gidip görmesi gereken ve neden küçük Venedik olarak anıldığını anlaması gereken güzle bir şehirdir. Özellikle Eylül ayında gitmenizi tavsiye ederim. Hava oldukça güzel ve şehir çok kalabalık olmamışken. Çünkü tam bir üniversite şehri olduğu için okul döneminde oldukça kalabalık olabiliyor. Siz rahat rahat gezmek ve görmek isterseniz Eylül ayı başında ya da yaz sezonu boyunca gidip görebilirsiniz. Ama tabi ki kışında farklı bir güzeldir.

Related posts

Gece Hayatı En Eğlenceli Tatil Yerleri

Duygu Tunçer

Bodrum’un En Güzel 7 Plajı

Duygu Tunçer

Hallstatt Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.