Gezilecek Yerler
İstanbul'da Gezilecek Yerler

Ortaköy Camii

Konumu, kusursuz mimarisi ve en güzel fotoğraflara kare olan bu tarihi cami, İstanbulda gezilecek yerlerin başında gelmektedir.

ortakoy2

İstanbul gezilecek yerler listesinde kendine ayrı bir yer bulan ve gören herkesi büyüleyen  Ortaköy Camii 1856 yılında açılmış Neo-Barok tarzı bir camidir. Osmanlı Hanedanının sahibi olduğu eşsiz yapı günümüzde küçük restorasyonlar ile hala milyonlarca insan tarafından ziyaret edilecek durumdadır.

Asıl adı Büyük Mecidiye Camiidir. İstanbul’un en güzel dini yapılarından olan Ortaköy Camii, sahilde muhteşem bir boğaz manzarasında turistlere en güzel manzaraları sunmaktadır. Sultan Abdülmecit tarafından Mimar Nigoğos Balyan’a yaptırılmış olan caminin çok bilinmeyen bir özelliği vardır.

ortakoy

Ortaköy Camiinin en büyük özelliği; Abdülmecid’in kubbeye hat sanatıyla Allah, Muhammed ve halifelerin isimlerini yazdığıdır.

Bu kadar eşsiz ve güzel bir eseri gezip görmek hatta eşsiz manzarası ile fotoğraflamak isterseniz İstanbul gezilecek yerler listesine hemen şimdi eklemenizi tavsiye ederiz.

Related posts

İstanbulda Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Sultan Ahmet Camii

Duygu Tunçer

Gülhane Parkı

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.