Paris Disneyland Turu

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Paris Disneyland Turu

Yazar Duygu Tunçer   /     26 Ara, 2016  /     Gittim Gördüm  /     , , , ,

Sadece çocukların değil içinde çocuk ruhu kalmış olan herkesin kesinlikle görmesi gereken yerdir. Hayalinizdeki tüm oyuncak karakterlerinin, çizgi filmlerin vazgeçilmez isimlerinin sizi beklediği, gündüz gece eğlenebileceğiniz ve o saf mutluluğu doya doya yaşayabileceğiniz yerdir.

Paris şehir merkezinin 32 km uzağında bulunan Disneyland, çeşitli oyuncakları ve görmeniz gereken en güzel noktaları ile sizi beklemektedir. Paris Disneyland Big Thunder Mountain, Big Thunder Mountain, Disneyland Paris ve Paris Disneyland Giriş Ücreti yani Bilet Satışı hakkında detayları burada öğrenebilirsiniz.

1 gün geçerli ve 1 parkta kullanabileceğiniz giriş bileti yetişkinler için 62€ iken çocuklar içinse 56€. Dilerseniz 4 gün geçerli biletlerden de satın alabilirsiniz. Disneyland ve Walt Disney Studios parklarının giriş biletlerini de ayrı ayrı alabiliyorsunuz.

Paris Disneyland Park Bölümleri

Main Street USA, Frontierland, Adventureland, Fantasyland ve Discoveryland parkın bölümleri arasında. Farklı temaların işlendiği bölümleri isterseniz aynı gün isterseniz farklı günlerde gezebilirsiniz.

Bazı oyuncaklarda yaş sınırı olduğunu hatta içeride kazalara sebep açtığı için selfie çubuğunun da yasak olduğunu bilmelisiniz. Bunun hakkında defalarca haberler çıkmıştı. Bambaşka bir dünya içine girdiğinizi hatta çocukluğunuzun en eğlenceli zamanlarını yaşayacağınızı bilerek bu turu planlamanızı tavsiye ederim.

Paris Disneyland Turu kapsamında tura çıkmadan önce de biletlerinizi satın alabilirsiniz ya da gittiğiniz zaman kapıdan da alabiliyorsunuz ama biraz sıra bekleyebiliyorsunuz, bilginiz olsun.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*