Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm Yurtdışı Gezilecek Yerler

Paris Gezilecek Yerler

Romantikleri şehri Paris! Fransa’nın başkenti ve Île-de-France bölgesinin merkezi Paris! Aşkın şehri Paris! Sevdiğiniz insanla gidip görebileceğiniz en güzel şehirdir Paris! En güzel lezzetlerin şehridir Paris! Daha pek çok örnek verebilir ve devam edebilirim. Ama bence gelin biz Paris turu planlayanlar için güzle bir Paris Gezilecek Yerler listesi yapalım.

paris

Eyfel Kulesi

Paris Gezilecek Yerler listesinde herkesin ilk sıraya koymak istediği yerdir. Fotoğraflara konu olan hatta şehrin simgesi haline gelen ama ilk yapıldığı zamanda şehrin görüntüsünü bozuyor diye yıkılmak istenen yapıdır Eyfel Kulesi. Düşünsenize bugün olmasaydı acaba bu kadar turist gelir miydi bu şehre?Notre Dame Katedrali

Paris gezilecek yerler arasında Gotik şaheser olan Notre Dame Katedrali, Batı Cephesi, Gülpencereler, Bakire Taçkapısı, Uçan Payangalar, Galerie des Chimeres, Kuleler ve Hazine bölümleri ile saatlerce gezebileceğiniz bir yerdir.

Louvre Müzesi

Yaklaşık 35.000 adet objenin sergilendiği, Leonardo Da Vinci’nin ünlü eseri Mona Lisa eserinin yer aldığı müzedir. Müze gezmeyi sevenlerdenseniz kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

disneyland

Disneyland

Çoluk çocuk herkesin gezmek isteyeceği, eğlenmek için can attığı, şehir merkezine sadece 32 km uzaklıkta olan Disneyland için siz de 1 gününüzü kesinlikle ayırmalısınız.

Sacre Coeur Bazilikası

Montmartre Tepesi’nde yer alan ve beyaz travertenli kusursuz görüntüsü ile sizi büyüleyecek olan Sacre Coeur Bazilikası, Paris’in en önemli dini yapılarındandır.

sanzelize-caddesi

Şanzelize Caddesi

Alışveriş, restoran ya da sadece yürümek için bile dünyaca isim yapmış olan efsane caddedir. Zafer Takı ile caddenin başından başlayarak devam edebilirsiniz.

Pompidou Merkezi

Paris’in en sıra dışı yapılarından biri olan Pompidou Merkezi, farklı mimari ile ünlüdür. Ulusal Modern Sanat Müzesinde sergi alanları, kütüphane, mağazalar, sinema, restoran ve seyir bölümü bulunmaktadır.

Versay Sarayı ve Bahçeleri

XIV. Louis’in sarayı yaptırma amacı aynı anda 20.000 kişiyi barındırabilecek olması ve tabi ortaya çıkan bu güzel bahçelerinde eşsiz olması demektir. Ülkenin en büyük ve en güzel bahçelerinden birinde bulmalısınız kendinizi. Fotoğraf makinelerinizi unutmayın!Lüksemburg Sarayı ve Bahçesi

Paris’in ünlü yeşil alanlarından olan, 17. yüzyılda Kraliçe Marie de Medicis için yaptırılmış ve günümüzde halk tarafından kullanılan Medici Çeşmesi ve gölü çevresinde gezip dolaşabileceğiniz Jardin du Luxembourg sizi bekler.

concorde-meydani

Concorde Meydanı

Şanzelize Caddesinden geçiş yapabileceğiniz şehrin önemli meydanlarından olan Concorde Meydanı, 755-1765 yılları arasında Mimar Jacques-Ange Gabriel tarafından tamamlanmış. 1792 yılında yaşanan olaylar sonucunda binlerce kişi bu meydanda giyotin ile idam edilmiştir.

Paris gezilecek yerler listesini tamamladık. Daha çok merak ettiğiniz ve görmek istediğiniz noktalar ya da restoran, cafe ve farklı noktalar varsa ve siizn tavsiyeleriniz var ise kesinlikle yorum yapmalı ve Paris gibi güzel bir şehre ilk kez gidecek olanlara daha fazla bilgi verebilirsiniz.

Related posts

Eskişehir’de bir gün!

Duygu Tunçer

Bayramda Son Dakika Tatil Fırsatı

Duygu Tunçer

Bursada gezilecek yerler listesi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.