Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Paris’e Ne Zaman Gitmeli?

Fransa’nın en çok ziyaret edilen ve merak edilen şehirlerinden olan başkent Paris, hem tarihi güzellikleri hem de en güzel kareler konu oluşu ile tercih edilmektedir.Aslını isterseniz Paris’e ne zaman giderseniz gidin bu güzel şehri sevecek hatta hayran kalacaksınız. Paris gezilecek yerler listesi zaten yapmalısınız. Paris’e ne zaman gitmeli? Sorusunun yanıtı aslında; her zaman!

İstediğiniz zaman bu güzel şehre gelebilirsiniz. Gelirken de kıyafet seçiminizi iyi yapmalısınız çünkü burada hava hiç belli olmuyor. Mart’ın tam ortasında günlük güneşlik bir havayla karşılaşabilir ardından 1 saat geçmeden deli gibi yağmur yağabilir. Temmuz’da gelince cehennem sıcağına yakalanabilir ama ertesi gün güneşi hiç göremeyebilirsiniz. Ama deli gibi üşümez ve donmazsınız. Yani yılın her mevsimi burası bambaşka güzeldir. Ama Paris Hakkında Bilmeniz Gerekenler Var!

En romantik anları yaşayabileceğiniz, en keyifli eğlencelere katılabileceğiniz, Disneyland’i ziyaret edebileceğiniz ve deli gibi alışveriş yapabileceğiniz pek çok seçeneğiniz var. Ressamlar tepesine çıkın ve resminizi çizdirin. Müzeleri gezin. Özel dönemlere denk geldiyseniz festivallere katılın.Paris turuna çıkmadan kesinlikle kendiniz için güzel bir tur listesi yapın. Bu size hem zaman kazandıracaktır hem de güzle bir tur planı olacaktır. Zaman kaybetmeden sırası ile gezebileceğiniz yerlere gelin beraber göz atalım.

Paris Gezilecek Yerler

Arc De Triomphe (Zafer Takı), Caddesi (Champ Elysees), Louvre Müzesi, Latin Quarter, Jardin Du Luxembourg (Lüksemburg Bahçeleri), Montmartre  (Ressamlar Tepesi), Eyfel Kulesi, Notre Dame Katedrali, Sainte Chapelle, Versay Sarayı, Victor Hugo’nun Evi, Paris Catacombs (Paris Yeraltı Mezarlığı) ve daha fazlasını öğrenmek için Paris Gezilecek Yerler yazımı okumalısınız.

Related posts

Amasra için en güzel zamanlar geliyor!

Duygu Tunçer

En Güzel Alanya Plajları

Duygu Tunçer

Gazimağusa Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.