Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Paris’te Alışveriş Yapabileceğiniz 4 Yer!

Paris gezilecek yerler listesi yapanların dikkatin!

Hem gezecek, hem alışveriş yapacak hem de en keyifli zamanı geçireceğiniz Paris’ten neler almalısınız? Paris alışveriş listenizde neler olmalı? Sizi bekleyen en güzel alışveriş yerleri nereler? İşte tüm bu soruların yanıtını bulacağınız yerdesiniz. Hem uygun fiyatlı bir Paris turu planlayanlar için hem de Paris’te alışverişi doyasıya yapmak isteyenler için harika birkaç tavsiyem olacak. Özellikle sokak pazarlarının ünlü olduğu Paris’te kendiniz için harika bir tur planına hazır olun!
Marche des Enfants Rouges

1620’lerden kalan ve hala günümüzde en çok ziyaret edilen, yerel halkın vazgeçemediği Pazar yeridir. Hem de ülkemizden alışkın olduğunuz pazarlardan. Tabi ki arada birkaç fark var; sokak müzisyenleri ve Japon ve Fas mutfaklarından lezzetleri bulabileceğiniz lezzetler gibi. 39 Rue de Bretagne adresinde bulunan sokak pazarını Salı ve Pazar günleri akşam 17.00’a kadar ziyaret edebilirsiniz.

Marcheaux Fleurs

Paris’in en ünlü çiçek pazarı olan Marcheaux Fleurs, idari binalar ile çevrili olsa da içine girdiğiniz an huzuru bulabileceğiniz yerdir. Özellikle benim gibi çiçeklere aşıksanız, gününüzü burada geçirebilirsiniz. 19. yüzyıldan kalma bu Pazar; Pl Louis Lepine 75004 adresinde ve akşam 19.30’a kadar açık.

Rue Montorqueil

Paris’deki en popüler sokak pazarlarından biri olan Rue Montorqueil, Stohrer pastanesi ile ünlüdür. Haftanın her günü açık olan pazarı akşam 19.00’a kadar ziyaret edebilirsiniz.

Marche Bastile

Pazar günü Marais–Bastille arasında kurulan Marche Bastille en hareketli gününü yaşar. Aynı zamanda farklı damak tatlarını da yakalamak isterseniz Kuzey Afrika ve diğer mutfakların güzel örneklerini bulabilirsiniz.Sadece kılık kıyafet değil, yeme içme hatta çiçek alışverişi de size Paris’in en güzel hatıralarını bırakacak olabilir. Paris gezilecek yerler listesi yapmak için bir önceki Paris yazımı okumalısınız.

Related posts

Abant turu için zaman geldi!

Duygu Tunçer

Vizesiz Yunan Adaları Turları Başlıyor!

Duygu Tunçer

Münih Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.