Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Paris’te Görülmesi Gereken 7 Yer

Gezip göreceğiniz ve keyfini çıkaracağınız en güzel yerler arasında bulunan romantik şehir Paris, eşsiz güzellikleri ile her yıl milyonlarca insanı konuk ediyor.
Eğlenmek, yeni yerler keşfetmek ve farklı tur seçenekleri ile en güzel olanı yakalamak için Paris hakkında bilmeniz gereken birkaç detay var. Özellikle görmeniz gereken en önemli 7 noktayı sizin için seçtim. Şimdi gelin Paris’in en önemli noktalarına göz atalım ve tur planımıza ekleyelim.

Moulin Rouge

Şehrin ünlü kabaresi Moulin Rouge çeşitli şovları ve ünlü kan kan dansı ile Kırmızı Değirmen tabi ki listede yerini aldı. Farklı şovlar izleyebileceğiniz harika bir yerdir. Kesinlikle tavsiye ederim.

Bois de Boulogne

Bois de Boulogne Paris‘in en büyük ve en güzel parkıdır. 865 hektarlık alanı ile Central Park’ının yaklaşık 2,5 katıdır.

Conciergerie

Saray olarak inşa edilse de tarihte hep hapishane olarak kullanılan Conciergerie, günümüzde kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Montmartre

Paris’in değil Avrupa’nın da en güzel semtlerinden olan Montmartre Tepesi, Sacre Couer Bazilikası, Ressamlar Tepesi ve Montmarte Müzesi ile görülmesi gereken en güzel yerler arasındadır.

Lüksemburg Bahçesi

Paris’in en ünlü parklarından olan 25 hektarlık alana sahip Lüksemburg Bahçesi’ni gezip gördüğünüz zaman siz de hayran kalacaksınız.

Pompidou Merkezi

Avrupa’nın en önemli sanat merkezlerinden olan Pompidou Merkezi, müze, sergi salonu, kütüphanesi ile dikkat çekmektedir.

Eyfel Kulesi

Tabi ki Eyfel Kulesi’ni unutmadım. Nasıl unuturum. 324 metre yükseklikteki yapıya kesinlikle çıkmalı ve manzarayı görmelisiniz.

Ayrıca Paris Hakkında Bilmedikleriniz Var ! Yazımı okumalı ve dilerseniz Paris Gezilecek Yerler listesi yapmak için seçimlerinizi yapabilirsiniz.
Related posts

Kayseri’nin tüm lezzetlerini tatmalısınız!

Duygu Tunçer

En Eğlenceli Tatil

Duygu Tunçer

Balayı için en güzel 5 ada!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.