Gezilecek Yerler
İzmir'de Gezilecek Yerler

Pasaport Vapur İskelesi

İzmir de gezilecek yerler listesi yapmaya devam ediyorsanız, kesinlikle gezip görmeniz gereken ve keyfini çıkarmanız gereken bir noktadayız. Pasaport Vapur İskelesi!

İzmir’in en eski ve güzel binalarından olan gümrük binası Pasaport Vapur İskelesi, günümüzde körfez içinde yolcu taşımacılığının yapıldığı yerdir.  Karşıyaka, Alsancak, Konak, Göztepe, Bostanlı yönlerine vapur seferleri düzenlenir. Çevresinde kafeler, restoranlar var. Dilerseniz gece gündüz istediğiniz zaman çay kahve ya da farklı içecekler ile keyif yapabilir ya da balık restoranlarında en güzel lezzetleri tercih edebilirsiniz.

pasaportiskele0

Konak Pier ile Cumhuriyet Meydanı arasında kalan Pasaport rıhtımında en güzel İzmir fotoğraflarını çekebilirsiniz. Aynı zamanda gün batımını burada izlemenizi tavsiye ederim. Çünkü manzara inanılmaz güzel oluyor. İzmir Körfezi manzarası eşliğinde nargile keyfi, tavla keyfi ya da sevdikleriniz ile güzel zamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

İzmir’in eğlenceleri ve sizi de rahatlatacak havası, doğasının güzelliği, insanlarının güler yüzlü oluşu ve tabi ki bu şehre hayran kalacağınız bir gerçektir. İzmir’in enerjisi size de yarayacaktır. Gezip gördüğünüz zaman İzmir’e tekrar gelmek isteyecek ve hatta ilk geleceğiniz yerlerin başında Pasaport Vapur İskelesi ve çevresi olacaktır.

pasaportiskele2

Ayrıca tavsiyemdir!

Pasaport Vapur İskelesinin sağ tarafında olan restoranlar arasından birini seçerek meze ve balık keyfini yaşamalısınız. Balığın en tazesi, akşam eğlencelerinin en güzeli, deniz manzarası ve hizmetin süper olduğunu söylemeliyim. İzmir demek keyif demek ise bu keyfi siz de burada yaşamalısınız.

Related posts

İnciraltı

Duygu Tunçer

Göztepe

Duygu Tunçer

Alsancak Sevgi Yolu

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.