Gezilecek Yerler
İstanbul'da Gezilecek Yerler

Polonezköy

İstanbula yakın gezilecek yerler listesinde başında gelen Polonezköy, doğasının güzelliği ve kusursuzluğu ile milyonlarca insanı konuk ediyor. İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alıyor. İstanbul’un Boğaziçi kıyılarına 15 km ve Karadeniz sahiline 20 km uzaklıkta bulunuyor.

polonezkoy

Eski adı Adampol olan Polonezköy, yeşilin her tonunu görebileceğiniz ve eşsiz bir hafta sonu geçirebileceğiniz kadar güzel bir seçimdir. Yeşil ormanların içinde temiz havası ile bedenen ve ruhen dinlenebilirsiniz. Böylesine güzel bir yerin İstanbul’da olduğuna siz de inanamayacaksınız.

Polonezköy Tabiat Parkı’nda yürüyüş yapabilir, Pazar sabah kahvaltısını yapabilir, dilerseniz mangal yani piknik keyfi de yaşayabilirsiniz.

polonezkoy1

Her yıl sonbahar aylarına kadar İstanbul’da en çok ziyaret edilen hatta kışın bile kar yağdığında sadece manzarası için tercih edilen Polonezköy, İstanbula çevresinde gezilecek yerler listesinde kesinlikle yer almalı. Siz de doğa ile iç içe olmayı özellikle İstanbul trafiğinden uzaklaşıp sessiz sakin bir hafta sonu geçirmek isterseniz tercihlerinizi hemen yapmalı ve gelecek hafta sonu için Polonezköy turunuzu ayarlamalısınız.

Related posts

Mısır Çarşısı

Duygu Tunçer

Kıbrıslı Yalısı

Duygu Tunçer

Anadolu Feneri

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.