Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi

Eskişehir’i Eskişehir yapan hatta pek çok insanın bu yüzden gelmesini sağlayan en keyifli turların ilk adresi olan, tur içinde tura çıkmanızı sağlayan güzle bir noktadayız.

porsuk

Porsuk Çayının güzelliğini başka hiçbir yerde bulamayacağınızı bilmelisiniz. Sakarya Irmağı’nın en uzun kolu olan Porsuk Çayı bu güzel şehrin içinden geçiyor. Porsuk Çayı çevresinde kalan alan ise Adalar olarak adlandırılıyor. Küçük bir gezintiye çıkmanız mümkün. Bot ve gondol gezileri ile meşhurdur. Bunun için adına küçük Venedik deniliyor. Özellikle bahar aylarında muhteşem manzaralara şahit olabilirsiniz.

Çevresinde yer alan kafeler restoranlar gecenin geç saatlerine kadar açık. Zaten nüfusun çoğunluğunun öğrencilerin oluşturduğunu düşünecek olursak, bunun ne kadar doğal olduğunu anlayabiliriz.

porsuk2

Porsuk Çayı ve Adalar bölgesi bence kesinlikle Eskişehir’e gittiğiniz zaman gezip görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Şehir merkezinin ve bu bölgenin ne kadar hareketli olduğunu ve aslında hayatın orada aktığını siz de yaşayınca görebilirsiniz.

Related posts

Uçaklarla İlgili Bilmeniz Gereken 7 Önemli Şey!

Duygu Tunçer

Hollanda Lale Bahçeleri Turu İçin Doğru Zaman!

Duygu Tunçer

Nisan Ayında Nerede Balayı Yapılır?

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.