Prag Gezilecek Yerler

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Prag Gezilecek Yerler

Yazar Duygu Tunçer   /     30 Kas, 2016  /     Gittim Gördüm  /     , , , ,

Çek Cumhuriyetinin en güzel şehri olan başkent Prag, her yıl milyonlarca turist konuk eder. Vltava Nehri’nin üzerinde yer alan Prag şehri gezilecek yerleri ile en çok araştırılan şehirler arasında olma özelliğine sahiptir.

1,2 milyon nüfusu olan Prag gibi tarihi ve güzel bir şehri siz de yurt dışı tur seçenekleri ile gezip görmek isterseniz seçimlerinizi erkenden yapmalısınız. Prag turları sırasında gezip göreceğiniz yerleri gelin hep beraber keşfedelim.

eski-sehir-meydani

Eski Şehir Meydanı

Prag’ın en önemli noktasıdır. Eski şehir meydanı aslında hala en kalabalık ve ziyaret edilen noktaların başında gelmektedir. Eski meydanda bulunan Astronomik Saat ve Eski Belediye Sarayı, Tyn Kilisesi, Aziz Niklaus Kilisesi, Kinsky Sarayı ve Jan Hus Anıtını kesinlikle gezip görmelisiniz.

Astronomik Saat

Astronomik Saat ve saatin üzerinde yer aldığı Eski Şehir Meydanı zaten gezerken göreceğiniz ilk noktalardan olacak.

karl

Karl Köprüsü

1357 yılında inşa edilen Karl Köprüsü 516 metre uzunluğunda bir köprüdür ve Mala Strana ile Stare Mesto bölgelerini birbirine bağlayan köprüdür.

Prag Kalesi

Prag şehrinin kesinlikle en çok ilgi çeken yeridir. Aziz Vitus Katedrali, Eski Kraliyet Sarayı, Altın Yol, Aziz George Bazilikası, Aziz George Manastırı, Prag Kalesi Resim Galerisi ve Kraliyet Bahçeleri Prag Kalesi içinde gezip görebileceğiniz yerlerdir.

Yahudi Mahallesi (Josefov)

Prag’ın en eski mahallelerinden biridir. 13. Yüzyıldan bu yana Yahudi mahallesi olarak anılan bu noktayı görmelisiniz.

eski-yeni-sinagog

Eski Yeni Sinagog

13.yüzyıldan kalma Eski Yeni Sinagog, Prag’ın en eski Gotik yapısıdır.

Ulusal Müze

1890 yılında yapılan Ulusal Müze, Wenceslas Meydanı’nda yer alır ve mineraloji, arkeoloji, nümizmatik ve tabiat tarihi temalı koleksiyonları ile her yıl pek çok insanı konuk eder.

Kampa Adası

Kampa Adası dünyaca ünlü bir adadır. Karl Köprüsü’ne giderken hemen alt kısımda kalan ada geçmişten günümüze gelen en güzel detaylardandır.

dansedenev

Dans Eden Ev

Prag’ın en ilginç yerinde olduğunuzu fark edeceksiniz. Aslında bir turistik nokta olmayan Dans eden ev, farklı yapısı ile pek çok insanın dikkatini çektiği için bu ismi almıştır ve turların vazgeçilmez noktası olmuştur.

Prag turları ile aslında hem yaz hem de kış farklı bir tecrübe yaşayabileceğinizi ancak soğuk hava sevmiyorsanız bahar aylarında Prag’a gelmenizi tavsiye ederim. Kışlar oldukça soğuktur.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*