Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Rotterdam Gezilecek Yerler

Avrupa’nın en büyük limanına sahip olan Rotterdam, Hollanda’nın en çok ziyaret edilen ikinci büyük şehridir. Hem kalabalık hem de mevsim itibari ile en çok ziyaretçi kabul eden şehridir.

Rotterdam şehrinin en keyifli zamanlarını tercih ederek kendiniz için güzel bir tur planı yapmak isterseniz şimdi gelin hep beraber Rotterdam tur planımızı yapalım. Gidip görmeniz gereken en güzel Rotterdam sokaklarını keşfedelim.

Euromast

Maaskant Floriade tarafından bir gözlem kulesi olarak tasarlanmış ve 1960‘da inşa edilmiş. 2010 yılında ise anıt eser olarak turistlerin yeri uğrak yerlerinden olmuştur. Manzarası da büyüleyicidir.

Museum Boijmans Van Beuningen

Rotterdam gezilecek yerleri listemizde yer alan Rembrandt, Van Gogh, Leonardo Da Vinci, Cornell, Rubens, Dali, Magritte ve Kokoschka’nın seçkin eserlerinde bulunduğu Museum Boijmans Van Beuningen kesinlikle görmeniz gereken yerler arasında.

Denizcilik Müzesi

Maritime Museum Rotterdam1874 yılında Prens Henry tarafından kurulmuştur. Yanında yer alan liman ile birleştirildikten hemen sonra 850.000‘in üzerinde koleksiyonu ile her yıl pek çok insanın uğrak noktası haline geliyor.

Kübik Evler

Cube House Rotterdam’a uğramanın aslında en önemli sebeplerinden olabilir. 1970’lerde Mimar Piet Plom’dan engelli köprüsü üzerine evler tasarlanması ile Kübik Evler fikri ortaya çıkıyor ve hemen ardından 55 adet ev tasarlanmış ancak bunlardan 38’i küçük, 2’si küp 40 adet küp ev hayat geçmiş oluyor.

Diergaarde Blijdorp

Her yıl milyonlarca insan tarafından ziyaret edilen Rotterdam Diergaarde Blijdorp (Rotterdam Zoo) sayısız hayvanın yer aldığı eşsiz güzellikte bir yedir. Tropikal bahçesi, hayvanat bahçesi, mağaraları ile gören herkesi hayran bırakır.

Markthal (Market Hall)

Çağdaş mimari örneklerinden olan Markthal (Market Hall) sabahları Pazar yeri akşamları ile etkinlikler için kullanılıyor. Hollanda lalesi ve meşhur Hollanda peynirlerini kesinlikle buradan almalısınız.

Erasmus Köprüsü (Erasmusbrug)

Dünyanın en uzun asma köprüsüdür. Nieuwe Nehri’nin iki yakası nı birbirine bağlıyor. Aslında daha yeni yani 1996 yılında yapılmasına rağmen Rotterdam’ın en ünlü yapıtlarından olmuş.

Siz de keyifli ve farklı bir tur planı yapmak aslında bir nevi tariha şahitlik etmek isterseniz sçeimleriniiz yapmalısınız.

Related posts

Paris’te Alışveriş Yapabileceğiniz 4 Yer!

Duygu Tunçer

Bansko Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Dünyanın En Güzel 7 Noktası

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.