Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Rusya Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Önemli Şey!

Eğer bir Rusya turu planlıyorsanız kesinlikle şimdi en güzel zamanlar! Hem hava daha iyidir hem de güzel bir kar yağışına denk gelerek harika fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

Rusya hakkında merak ettiklerinize gelince! Kesinlikle gidip görmek istediğiniz ülke ya da şehir hakkında araştırma yapmalısınız. Şehir efsanelerinden yola çıkarak plan yapılmaz. Gezip görenlerin yaptığı yorumları okumalı ve kendi rotanızı kendini belirliyorsanız, tercihlerinizi bu tavsiyelere göre yapmalısınız.
Rusya gibi büyük bir ülkede gidip göreceğiniz şehirleri ve aralarındaki mesafeleri araştırmalı, günlük tur planlarınızı buna göre yapmalısınız. Şimdi gelin Rusya hakkında bilmeniz gereken 6 önemli noktaya değinelim.

1-Ulaşım

Kesinlikle erkenden uçak biletinizi almalısınız. Oldukça uygun fiyata alacağınız uçak bileti ile en keyifli tatil planını gerçekleştirebilirsiniz. Hava alanından gideceğiniz noktaya nasıl ulaşacağınızın da araştırmasını yaparsanız, keyifli bir Rusya turuna başlayabilirsiniz.

2- Gezilecek Yerler Listesi

Gidip görüp tanıyacağınız en güzel yerlerin listesini yaparak kendiniz için günü birlik planları oluşturmalısınız. Böylece tatiliniz daha keyifli geçebilir.

3- Şehir Merkezinde Konaklayın

Kesinlikle ulaşımı kolay olan şehir merkezine en yakın noktalarda konaklayın. Böylece gezip dolaştıktan sonra kalacağınız otele geçmeniz kolay olabilir.

4- Gece Ulaşıma Dikkat!

Rusya genelinde güvenlik açısından gece ulaşımına dikkat etmelisiniz. Dolandırılmamak ve hatta gaspa uğramamak için kendinizi güvende hissettiğiniz şekilde gece ulaşımınızı sağlamalısınız!

5- Alışveriş Yaparken Pazarlık Yapın!

Alışveriş sırasında kesinlikle pazarlık yapmalısınız. Zaten turist olduğunuzu anladıkları için hem daha pahalıya satmaya çalışıyorlar hem de aldığınız ürünü kesinlikle kontrol edin. Kargaşadan kaynaklı kırık çizik ya da farklı hasarlar olup olmadığını kontrol edin.

6- Matruşka Almayı Unutmayın!

Sadece Rusya’da bulabileceğiniz en özel desenleri ve modelleri ile sizi bekleyen Matruşka bebeklerinden almalısınız. En güzel hatıra olacağı kesin.

Ayrıca en güzel şehri olan Moskova Gezilecek Yerler Listesi yapmak için bir önceki yazımı okumalısınız.
Related posts

Sofya Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Türkiye’nin En İyi Tatil Yerleri

Duygu Tunçer

Singapur Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.