Sazova Parkı

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Sazova Parkı

Yazar Duygu Tunçer   /     12 Kas, 2016  /     Gittim Gördüm  /     , ,

Eskişehir gezilecek yerler listesinde kesinlikle çocuklu ailelerin değil sadece herkesin gezip görmesi gereken güzel bir yerden bahsedeceğim size. Sazova Parkı !

sazovaparki3

İçinde şato, korsan gemisi, uzay bilimleri müzesi, su altı dünyası, hayvanat bahçesi, çeşitli çizgi film kahramanları ve Nasrettin hoca gibi karakterlerin heykellerinin bulunduğu ve gerçekten çok eğleneceğiniz güzel bir parkı ziyaret etmeye hazır mısınız? O zaman başlayalım.

Öncelikle Eskişehir belediyesini kutlamak gerekiyor. Bir kentin vizyonu anca bu kadar genişleyebilir. Sazova Parkı, şehrin en güzel ve geniş yerinde bir o kadar masalsı ve hayal dünyasına yakışır şekilde kurulmuş.

sazovaparki

Bilim, Sanat ve Kültür Parkı tam adı olan park Eskişehir-Kütahya yolu üzerinde yer alıyor ve Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Uzay Evi, Bilim Merkezi, Akvaryum ve yapay göleti ile size tam bir gün boyunca merak ettiğiniz ve hayalini kurduğunu en güzel detayları sunuyor. Aslında bu parkı gezmek için çocuk olmaya gerek yok. Değişik bir gün geçirmek ve eğlenmek için Sazova Parkınıu siz de ziyaret etmelisiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*