Şelale Park

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Şelale Park

Yazar Duygu Tunçer   /     14 Kas, 2016  /     Gittim Gördüm  /     , ,

Eskişehir gezilecek yerler listesi yapmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin en güzel şehirlerinden hatta ruhu en genç şehirlerinden birini gezip görmeye hazır mısınız? Eğlence derseniz eğlence, keyif derseniz keyif ve tabi ki en uygun fiyatlara güzle bir hafta sonu turu derseniz, küçük bir Venedik olan Eskişehir sizi bekliyor!

eskisehir-selale-park1

Şelale Park, Eskişehir’i bir bütün halinde görmenizi sağlayacak olan, kusursuz manzarası ile sizi kendine hayran bırakacak güzel bir noktadadır. Tam tepede ve özellikle gece manzarasının muhteşem olduğu bir yerdir.

Odunpazarı Bölgesi’nin üst kısımlarında yer alan ve çay bahçeleri ile sizi konuk edecek olan bir parktır. Ancak bana göre tek eksiği güzle bir işletmeye sahip olmaması. Ypay bir şelale, yel değirmeni ile bir oyun parkı ile kafelerin yer aldığı bu noktada birde başarılı bir işletme olsa muhtemelen dolup dolup taşar.

Eskişehir manzarasına karşı bir şeyler içebilir, akşamları muhteşem manzarasına daha da hayran kalabilirsiniz. Şelale Parkın özelliği tepeye kadar araçların çıkamaması. Sadece yürüyerek ve oldukça dik bir yokuş ve merdivenle çıkabiliyorsunuz. Bunu göze alarak ortalama 100 tane merdiven çıkacağınızı bilmelisiniz ve tabi ki ardından biraz da yokuş.

selalepark

Ama yine de bu manzarayı görmeye değer olduğunu bilmelisiniz. Eskişehir’in en güzel noktalarından birinde olduğunuzu bilmelisiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*