Selimiye Camii

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Selimiye Camii

Yazar Duygu Tunçer   /     17 Kas, 2016  /     Gittim Gördüm  /     , , ,

Konya gezilecek yerler listesinde üst sırada yer alması gereken en güzel noktaları sizin için araştırıyoruz. Hem gezip göreceğiniz hem de tarihi ile yakından inceleyebileceğiniz farklı bir noktadayız.

selimiye1

Selimiye Camii Konya Kanuni Sultan Süleyman’ın inşaatını başlatıp da II. Selim’in tamamlattığı ve ismi Sultan Selim Camii ya da halk arasında Selimiye Camii olan Konya şehir merkezindeki camidir. Mimar Sinan tarafından yapıldığı söylenen bu güzel cami, tek şerefeli iki minaresi ve kesme taş işçiliği ile göz doldurur.

Konya’nın Osmanlı eserlerinin başında gelen Selimiye Camii, ulaşım kolaylığı ve zengin mimarisi ile dikkat çeker. Konya gibi size farklı duygular yaşatacak ve yapılara hayran kalmanızı sağlayacak olan en güzel noktada kendinizi bulabilirsiniz.

Konya’da gezilecek yerler listesinde sizi bekleyen daha pek çok nokta var. Özellikle içinde bulunduğumuz dönemde yani Şeb-i Arus’a hazırlık döneminde belki siz de bugün gitmek için plan yapmaya başlayabilirsiniz.

konya-selimiye-camii

7-17 Aralık 2016 tarihlerinde yapılacak olan Şeb-i Arus törenleri için ne kadar erkenden yer ayırtırsanız sizin için o kadar keyifli olacaktır. Çünkü zaman yaklaştıkça tarihlerin tükendiğini ve yer kalmadığını göreceksiniz. İşte bunun için siz de şimdi planınızı yapın ve Şeb-a Arus törenleri için biletinizi hemen alarak yerler dolmadan yerimizi kapın…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*