Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Sevilla Gezilecek Yerler

Endülüs özerk bölgesinin merkezi ve en büyük şehri olan Sevilla, Guadalquivir Nehrinin doğu yakasında bulunmaktadır. Şehrin en güzel taraflarını gezip görmek, İspanya’nın en farklı tarzında eğlenceli bir tur planı yapmak için Sevilla’dan başlayabilirsiniz.
İstediğiniz zaman gidip görebileceğiniz ve Sevilla turu kapsamında gitmeden kendiniz için güzle bir liste yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. O zaman gelin bu güzel şehri yakından tanıyalım.

Sevilla Katedrali

Roma Katolik katedrali olarak 1507 yılında yapılmış olan Sevilla Katedrali (Seville Cathedral), dünyanın en büyük gotik mimariye sahip kilisesidir. 1987 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne giren bu eşsiz katedral gezip görmeniz gereken ilk yerdir.

Real Alcazar

Real Alcazar (Alcazar of Seville) Moro kökenli Müslüman krallar için inşa edilmiştir. UNESCO Dünya Kültür ve Miras Listesi’ne alınan Real Alcazar’ın bahçesi de büyüleyicidir.

Parque de María Luisa

Parque de María Luisa (Maria Luisa Park), rengarenk bankları, tarihi binaları, havuzları ve çeşmeleri ile Sevilla gezilecek yerler listesinde yer almalıdır.

Plaza de Espana

Plaza de Espana meydanı, 1928 yılında İber-American Expo’su için yapılmış olan şehrin en turistik meydanıdır.

Santa Cruz

Santa Cruz, Yahudi azınlığın yaşadığı şehrin en önemli turistik noktalarındandır. Sevilla Katedrali’nn yer aldığı bölge, farklı mimarisi ve dar sokakları ile bilinir.

Torre del Oro

12 köşeli mimarisi ile bilinen 1220 yılında şehrin güvenliği için yapılmış olan Torre del Oro (Altın Kule), günümüzde denizcilik müzesi olarak kullanılmaktadır.

Giralda

Giralda, şehrin en önemli sembollerinden biridir. 1987 yılında UNESCO‘nun Dünya Mirasları listesine eklenen Giralda çan kulesi ve çevresinde fotoğraf çektirmeyi unutmayın.

Sevilla Boğa Güreşi Alanı

Her yıl ekranlarda görmeye alışkın olduğunuz Sevilla Boğa Güreşi Alanı (Plaza de toros de la Real Maestranza de Caballería de Sevilla), en turistik noktalarındandır. Böyle bir kültürün farklı yapısını tanımaya hazır olun.

Museo del Baile Flamenco

Eşsiz bir şey ile yani Flamenko ile tanışmaya hazır mısınız? Museo del Baile Flamenco, Sevilla kültürü ile iç içe olabileceğiniz ve İspanyol ateşine kendinizi bırakabileceğiniz harika bir şehirdesiniz. En güzel Flamenko danslarını da burada izleyebilirsiniz.

Monasterio de Santa Paula

Dona Ana de Santillan tarafından 1473 yılında kurulan Monasterio de Santa Paula, kültür, sanat ve tarihi zenginlikleri ile dikkatinizi çekecektir.
İspanya’nın en romantik ve güzel şehirlerinden olan Sevilla Gezilecek Yerler listesi yapmak için şimdi doğru zaman. Tur planlarınıza bunları eklemek ve en eğlenceli zamanlar için erkenden uçak bileti ve konaklamanız için otel seçeneklerini değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Related posts

Kıbrıs Hakkında Bilmeniz Gereken 9 Önemli Şey!

Duygu Tunçer

Şile Ağva Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Irgandı Köprüsü

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.