Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Side Gezilecek Yerler

Doğasının güzelliği ve tabi ki en keyifli tatil fırsatları ile dolu olan Antalya’nın gözde şehri Side, belki de bu yaz için sizin de seçiminiz olabilir. Antalya her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist konuk ederken otellerinin konforu ve en keyifli tatil seçeneklerini de sunuyor. Bunun yanı sıra gezilecek yerler ve tabi ki tarihi özellikleri ile sizde tercihlerinizi Antalya, Side’den yana yapabilirsiniz.
Side’nin denizi güzel, otelleri efsane ve tarihi güzelliklerinin dolu dolu olduğu bir tatil cennetinde kendiniz için en uygun seçenekleri hemen değerlendirebilirsiniz. Şimdi gelin Side gezilecek yerler listesi yapalım.

Side Antik Kenti

Side Antik Kenti, M.Ö. 7. yüzyıla dayanan geçmişi ile en çok ziyaret edilen antik kentlerin başında gelmektedir. Zamanında farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Side Antik kentini kesinlikle gezmelisiniz.

Apollon Tapınağı

Side Apollon Tapınağı, ışık tanrısı Apollon’dan ismini alan Antalya’nın en önemli antik kentlerindendir. Dikdörtgen şekilli sıra dışı bir mimariye sahiptir.

Antik Tiyatro

Side Antik Tiyatrosu, 17 bin kişilik kapasiteye sahip olan ve binlerce yıllık geçmişi ile günümüzde turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelmektedir.

Side Müzesi

Roma döneminden kalma bir hamam binasında yer alan Side Müzesi kent kazılarından çıkarılan buluntuların sergilendiği yerdir.

Aspendos Köprüsü

Aspendos Köprüsü Side’de görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Tarihi yerleri gezmeyi seviyorsanız, kesinlikle güzle bir seçim olacaktır.
Köprülü Kanyon

Rafting denilince akıllara gelen, Antalya’nın doğa sporları konusunda ne kadar uygun olduğunu gösteren yerdir. Köprülü Kanyon spor konusunda eğlenceyi arayanlar için en güzel seçenektir.

Side Plajları

Denizinin güzelliği, plajlarının temizliği ve lüks tesisleri ile size en güzel olanı sunacaklar arasından birini tercih edebileceğiniz yerdesiniz. Side gezilecek yerler listesi yapmak ve erken rezervasyon ile tatilinizi hemen satın almak için geç kalmış sayılmazsınız.

Related posts

Atina Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Sevilla Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Gaziantep Kalesi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.