Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Şile Ağva Gezilecek Yerler

İstanbul’un en popüler ve en güzel tatil noktalarından olan Ağva, hafta sonu için ya da sadece keyif için gidip gezip dönebileceğiniz, dinlenebileceğiniz ve hayata kısa bir mola verebileceğiniz eğlenceli bir noktadır. Son yıllarda oldukça meşhur olan bu iki köy arası dere anlamına gelen Ağva, bence hala gidip görmediyseniz kesinlikle ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında gelmeli.
Peki, Ağva’da neler yapılır?

Güzel bir sabah kahvaltısı ile güne başlayabilirisiniz. Göl kenarında güneşin sizi ısıtmasını ve elinizde bir bardak çayınızı hayal edebilirsiniz. Önünüzde güzel bir köy kahvaltısı ve tabi ki huzur hemen yanı başınızda. Bedene ve ruhen dinlenebileceğiniz güzle bir tatil noktasında olduğunuzu unutmayın. Şimdi gelin günümüze devam edelim. Bu güzel kahvaltının ardından çevreyi gezmeye başlayabilirsiniz.

Ağva Gezilecek Yerler

Gelin Kayası

Ağva’da en çok dikkat çeken en meşhur noktadır. Bol bol fotoğraf çekebileceğiniz en güzel yerdir, bilmelisiniz. Tekne kiralayabilir ve harika bir tur atabilirsiniz.

Kadırga Koyu

Ağva’ya ortalama 15 dakika uzaklıkta olan Kadırga Koyu, kuş sesleri ile dalga sesinin birbirine karıştığı, yeşil ile mavinin buluştuğu en güzel noktadır.

Şile Merkez

Ağva’ya gelmeden belki de uğrayabileceğiniz güzel noktadır. Özellikle alışveriş yapabileceğiniz duraklar burada. Küçük ve oldukça sevimli bir çarşısı var. Yerel halkın en lezzetli yemeklerinin tadına burada bakabilirsiniz.

Kilimli Koyu

Ağva’ya 10 dakika uzaklıkta olan adeta cennetten bir köşedir. Sığ denizi ile meşhurdur ve oldukça sakindir denizi. Tam bir koydur yani Karadeniz’in hırçın dalgaları yoktur.

Ağva’nın en şirin köyünde bulunan Saklı Göl’e 5 dakikada ulaşabilirisiniz. Doğanın en güzel renklerinin buluştuğu harika bir yerdir. Huruz doludur. Çok fazla kişi bilmez burayı. O yüzden sakindir.

Ağva Yapılacak Şeyler

  • Göksu Nehrinde kiralayabileceğiniz bir tekne ile gezintiye çıkabilirsiniz.
  • Paintball ve ATV Safari yapabilirsiniz.
  • Yürüyüş yapabilirsiniz.
  • Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Ayrıca İstanbul’da farklı noktaları da gezip tanımak isterseniz, işte size İstanbul’a Yakın Gezilecek Yerler Listesi.
Related posts

İspanya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Duygu Tunçer

Valencia Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Bebekle Uçağa Binmenin 5 Yolu

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.