Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm Yurtdışı Gezilecek Yerler

Singapur Gezilecek Yerler

Malay Yarımadasının en çok ziyaret edilen ülkelerinden olan ve aynı ismi taşıyan şehir olan Singapur, farklı şehir yapısı, doğası ve güzellikleri ile sizi de konuk edecektir. Singapur turu kapsamında hayalini kurduğunuz ne varsa sizi gerçekten etkileyecek ve bu yıl için en güzel turlarınızdan birini yaptığınızı fark edeceksiniz. O zaman şimdi gelin Singapur’u gezmeye başlayalım.

Merlion Heykeli

Merlion Heykeli Singapur’da gezerken görmeniz gereken ilk nokta. Orijinal ismi Singapura olan şehrin İngilizce ismi “Lion City“ (aslan şehir) simgesini burada görebilirsiniz. 70 tonluk heykel 8,6 metre uzunluktadır.

Marina Bay Sands Oteli & SkyPark

5,7 Milyar Dolara mal olmuş dünyanın en ünlü yapılarından biri olan Marina Bay Sands Oteli & SkyPark, 3 gökdelen ve üzerinde yer alan gemi figürü ile ün yapmıştır. Otel olarak bilinse de aslında dev bir komplekstir.

Sentosa Adası

Singapur gezilecek yerler listenize kesinlikle eklemeniz gereken yerdir. Eğlence Adasında Madame Tussauds balmumu müzesi, iFly Singapore adındaki uçuş similatörü, Tiger Sky Tower adında seyir kulesi, MegaZip Adventure Park, Wave House adındaki sörf havuzu, Trick Eye Museum içinde yer almaktadır.

Gardens by the Bay

101 hektar büyüklükteki dünyanın en orijinal parklarından biri olan Gardens by the Bay bitki dünyasının içine girmenizi sağlayan farklı bir yerdir. Özel platformlar, en farklı bitkiler, ağaçlar ve görüp de hayran kalacağınız en güzel şeyleri burada bulabilirsiniz. Flower Dome ve Cloud Forest özellikle girmeniz gereken yerler arasındadır.

Chinatown

“Chinatown” yani “Çin Mahallesi“%70’inin Çinli olduğu bir yerdir. Sri Mariamma Temple, Chinese Heritage, Buddha Tooth Relic burada görmeniz gereken yerler arasındadır.
Buddha Tooth Relic Temple and Museum

Buddha Tooth Relic Temple Singapur’un en özel tapınaklarındandır. Ayrıca neredeyse tek fotoğraf ve video çekebileceğiniz tapınaktır.

Orchard Road

Orchard Road yaklaşık 2 km uzunluğundaki dünyanın en ünlü caddesidir. Asya’nın en ünlü alışveriş noktası olan Orchard Road ise üzerinde tam 22 alışveriş merkezi bulunmaktadır.

Singapur Botanik ve Orkide Bahçesi

Asya’nın en güzel yeşil halini görebileceğiniz Singapur Botanik ve Orkide Bahçesi UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır.

Singapore Flyer

165 metre yükseklikteki Singapore Flyer, 2008-2014 yılları arasında dünyanın en yüksek dönme dolabı unvanına sahiptir. 1 tam tur 30 dakika sürmekte ve 1 kişilik bilet 33 Singapur Dolarıdır. Kesinlikle bu dönme dolaba binmeden geçmeyin çünkü bu farklı ve rengarenk şehri anca bu kadar net ve yüksekten görebilirsiniz.

Universal Studios Singapore

Universal Studios Sentosa Adası‘nda yer alıyor. Hem yetişkinler hem de çocuklar için inanılmaz detaylar yer alıyor. Bol bol fotoğraf çekin ve burada olmanın keyfini çıkarın.

Singapur turu kapsamında size sunulan en güzel fırsatları yakalamalı ve özellikle erken rezervasyon seçenekleri ile değerlendirmelisiniz.

Related posts

Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi

Duygu Tunçer

Bayramda Günübirlik Turları Tercih Edebilirsiniz!

Duygu Tunçer

Abant turu için zaman geldi!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.