Gezilecek Yerler
Sosyal Medya

Sosyal Medya 2015 Görsel Boyutları

Daha çok okunma, sayfada daha çok kalma ve tabi ki görüntü itibari ile size daha başarılı sonuçlar getirecek olan görsellerinizi iyi seçmelisiniz. Boyutlarının doğru olması ve kalitesinin çok çok iyi olması gerekir.

Yazdığınızdan daha çok görselin önemli olduğu bir zamandayız. Ekranda ilk görünenin dikkat çektiği sosyal mecralar arasında yer alan Facebook, Instagram ya da Pinterest

Etkileşimi daha çok arttırmak ve daha verimli sonuçlar alabilmek için yaratıcı görsellerin ne kadar önemli olduğunu anlayabiliyoruz. Ama pek çok kullanıcı ve markanın göz ardı ettiği bir husus vardır ki; bunlar kullanılan görsellerin boyutlarıdır. Gönderiden tam performans sonuç alabilmek ve en kaliteli şekilde sunmak en önemli olanıdır. Bunun için bir gönderi öne çıkarırken ya da günlük paylaşımlarınızı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli noktaların başında görseller gelmelidir. Firmaların ya da özel amaç ile kullanılan hesapların sosyal medya karakterini sağlamlaştırmak için bu ölçülere önem verilmesi gerekir.

Peki, 2015 yılında; yani son haliyle bu sosyal medyada en iyi fotoğraf ölçüleri yani olması gereken fotoğraf boyutları nelerdir? Profil fotoğrafları, kapak fotoğrafları, paylaşılan görseller ve diğer görsellerin boyutları ne olmalı?

Bu soruları kendinize sık sık soruyorsanız ve hala “neden bu kadar kalitesiz görünüyor?” diyorsanız, işte size olması gereken boyutlar;

 

Related posts

iPhone 2015 fotoğraf ödülleri sahiplerini buldu

Duygu Tunçer

Dünyanın Bir Ucuna Uzanan Gerçek Bir Hikaye…

Duygu Tunçer

Sosyal medya dünyasına uzak durmayın, kazanın!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.