Gezilecek Yerler
İstanbul'da Gezilecek Yerler

Süleymaniye Camii

İstanbul’da gezilip görülecek yerlerin başında ve ulaşımının oldukça kolay olduğu Süleymaniye Camii’ni gezerek tarihteki en önemli mimarlardan olan ve üstelik daha kalfalık dönemindeyken yaptığı eseri bizzat görebilirsiniz. İnşaatında bile kendinin çalıştığı ve mütevazılığı ile herkesin gönlünü kazanmış olan aynı zaman da Hürrem Sultan’ın yeteneğine hayran kaldığı bir mimardır, Mimar Sinan!

suleymaniye1

İstanbul’un en gösterişli camilerinin başında gelir. Mimar Sinan’ın en gösterişli eseridir. Sultan 1.Süleyman tarafından yaptırılan ve ismine yakışır gösterişi ve işlemeleri ile bilinir.

suleymaniye2

1551-1557 yılları arasında yapımı tamamlanan Süleymaniye Camii, aslında dünyanın en güzel ve özel camilerinin başında gelmektedir. Kanuni Sultan Süleyman için yapılan Mimar Sinan’ın kalfalık eseridir. Cami ibadete açık ve gün içerisinde müsait saatlerde pek çok yerli ve yabancı misafir konuk etmektedir.

Ayrıca Süleymaniye Camii içine girdiğiniz zaman Kanuni Sultan Süleyman ve eşi Hürrem Sultan’ın türbeleri görülebilirsiniz.

Related posts

İstanbul Boğaz Turu

Duygu Tunçer

Sapanca

Duygu Tunçer

Galata Kulesi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.