Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Tarihi Antep Evleri (Bey Mahallesi)

Gaziantep gezilecek yerler konusunda size kusursuz bir güzellik sunacak olan harika konumu ile sizi bekliyor. Keyifle konaklayabileceğiniz, dilerseniz güzle bir hafta sonu keyfi yaşayabileceğiniz eşsiz şehirdir.

antep1

Geçmişten günümüze gelen en güzel noktalar ve sizi bekleyen en farklı özellikleri ile Tarihi Antep Evleri size bunu en iyi şekilde kanıtlayacak ve gördüğünüz zaman hayranlık uyandıracaktır.

Tarihi Gaziantep Evlerinin özellikleri taştan yapılmış ve geçmişten günümüze gelen özellikleri ile sizi bekliyor olmasıdır. Havara veya keymıh adı verilen kalkerli taşlardan yapılmış olan ayrıca evlerin içlerinde ocaklık, mahzen, gelin odası, çeşme, hayat (avlu) bölümlerinin yer aldığı, kalabalık ailelerin yaşam tarzına uygun hem bağımsız hem de bir arada konaklamalarını sağlayacak olan güzel bir tarzdır.

Genelde bu tarz eski evlerin günümüzde otel olarak kullanıldığını bilmelisiniz. Hatta bunlar arasında en meşhur olanı bir tarafı butik otel olarak kullanılan bir kısmı ise Hasan Süzer Etnoğrafya Müzesi olarak kullanılan ve her yıl pek çok insanı konuk eden yapıdır.

antep

Antep gezilecek yerler listesi yapıyorsanız tabi ki tarihi Antep evlerini ve Hasan Süzer Etnoğrafya Müzesini bu listeye eklemenizi tavsiye ederim.

Related posts

Ohrid Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Balkanlarda Görülmesi Gereken 9 Yer

Duygu Tunçer

Kartalkaya Gezi Rehberi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.