Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Tatil İçin En Ucuz 5 Avrupa Ülkesi

En keyifli tatili planlamak ve sevdikleriniz ile eğleneceğiniz, yeni yerler keşfedip, yeni lezzetler tadacağınız harika bir tur planı yapmak istiyorsanız, Avrupa’nın en ucuz 5 ülkesini sizin için araştırdım. Her zaman rotanızı bütçenize göre ayarlıyorsanız ve en rahat noktada konaklayıp, gezip göreceğiniz yerler için günlük tur planlarınızı kendiniz yapıyorsanız bu bilgilerin size çok yarayacağı kesin.
Tatil için en ucuz Avrupa ülkelerine göz atarken belki gitmek istediğiniz rotaları değiştirebilirsiniz. Hem daha sağlıklı bir tur planı yapmış olursunuz hem de hayal ettiğinizden daha güzel bir ülkede bulursunuz kendiniz. Belli mi olur. Yeni yer keşfetmenin verdiği muhteşem haz, size daha çok yer gezme isteği verecektir. O zaman gelin; hep beraber en ucuz Avrupa ülkelerine göz atalım.

Hırvatistan

Hırvatistan, doğasının güzelliği, dar sokakları, havasının muhteşem olduğunu siz de gidince görecek ve gerçekten hayran kalacaksınız. Porec ve Zadar’ı özellikle gezmenizi tavsiye ederim. Dubrovnik’in sokaklarına da hayran kalacaksınız.

Malta

Plajları, tarihi atmosferi ve doğal güzelliklerinin yanına birde uygun fiyatları eklenince inanılmaz güzel bir yerde bulacaksınız kendinizi. En güzel örnek ise 2 kişilik bir yemek için en fazla 20 Euro ödeyecek olmanızdır.

Sırbistan

Tarihinin ne kadar zengin olduğunu gidip gördüğünüz zaman anlayacak, doğasının güzelliği ve lükste sınır tanımayan ama bir o kadarda ucuz olan bu güzle ülkede siz de tercihlerinizi ne kadar erken yaparsanız o kadar kazanırsınız. Bir öğle yemeği için ortalama 2 kişi en fazla 30 TL’ye muhteşem lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Romanya

Ulusal Tarih Müzesi, görkemli Parlamento Binası ve başkenti Bükreş ile her yıl pek çok insanı konuk eden ve bir o kadar da ucuz bir ülke olan Romanya belki de bu yıl gezi planlarınız arasında yer almalı. Konaklama, yeme içme ve diğer giderler için günlük en fazla 2 kişi 200 TL harcamanız yeterli olacaktır. Üstelik standartları oldukça yüksektir.

Ukrayna

Lviv ve Kharkiv gibi vizesiz gidebileceğiniz iki güzel şehri olan Ukrayna, belki de her mevsim ziyaret edilebilecek yerler arasında. Uçak biletleri oldukça ucuz, oda kahvaltı hizmet veren otelleri güzel ve tabi ki yemekleri de keşfedilmeye değer.

Siz de bu yıl çıkmayı planladığınız tatil planlarınızın içine yukarıda yer alan uygun fiyatlı ülkelere seyahati düşünebilir ve hemen araştırmaya başlayabilirsiniz.

Related posts

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü Neden Kutluyoruz?

Duygu Tunçer

Haller Gençlik Merkezi

Duygu Tunçer

Bayramda Günübirlik Turları Tercih Edebilirsiniz!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.