Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Tatile Çıkmadan Önce Bunlara Dikkat Etmelisiniz!

Beklenen güzel tatil belki yarın belki yarında da yakın. Tatile giderken dikkat etmeniz gereken birkaç detay var. Özellikle aklınızın evde kalmaması gerektiği durumlar var.

Keyfini çıkaracağınız bir tatil için seçimleri yapabileceğiniz ve size sunulan hizmetin en iyisini satın alabileceğiniz zamandasınız. Peki, geride kalan detaylar için neler planlamalısınız? Mesela evcil hayvanınız?  Ya da evde buzdolabında unuttuğunuz yemek?

Tatile çıkmadan dikkat etmeniz gereken birkaç küçük detay sizin için burada;

Evde bırakamayacağınız evcil hayvanlarınız…

Evcil hayvanınız için en iyisi tabi ki bırakabileceğiniz bir akrabanız, dostunuzdan sonra veterinerinizdir. Hayvanınıza en iyi bakacak olan kişidir. Nasılsa kısa süreliğine gidip döneceğiniz tatiliniz için veterineriniz ile önceden görüşerek bir planlama yapabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise evcil hayvan kabul eden otelleri seçmek.

Evde kalan yiyecekler…

Eğer ki bir gün önceden yaptığınız yemeğiniz kaldıysa ve siz yarın tatile gidecekseniz, bir kap su bir kap mama kampanyasına destek olmak için sokak hayvanları için kalan yemeklerinizi bir kaba koyarak sokağa bırakabilirsiniz. Böylelikle yemekleriniz ziyan olmamış olur ve sokaktaki canlılarda doyar. Yanına da bir kap su koymayı unutmayın.

Evde çöp bırakmayın…

Tatilden eve döndüğünüzde iğrenç bir çöp kokusu ile karşılaşmak istemezsiniz. Bunun için evden çıkarken son kontrollerinizi iyi yapın.

Evinizi temiz bırakın!

Biraz gerçekçi olun ve tatilin elbet biteceğini ve eve döneceğinizi düşünün. Ama tatil sonrası birde temizlik yapmak istemiyorum derseniz, tatile çıkmadan önce son gün evinizi temizleyin.

Biriken işlerinizi bitirin!

Evde, ofiste biriken bütün işlerinizi bitirin ki bunlar size tatilde psikolojik baskı olarak geri dönmesin. Aklınız rahat bir tatil yapmaya başlayabilirsiniz.

Son olarak güvenlik!

Son dönemde karşımıza çıkan tatildeyken eve giren hırsızlık vakaları artmışken, kesinlikle güvenliği elden bırakmayın. Kapınızı bacanızı iyi kilitlediğinizden emin olun.

İşte bundan sonrasında içiniz rahat şekilde tatile çıkabilirsiniz. Ayrıca Tatilinizi Planlarken Bunlara Dikkat Edin! İçerikli yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Related posts

Vizesiz Seyahat Edilecek Asya Ülkeleri

Duygu Tunçer

Batum’a Giderken Bunlara Dikkat Etmelisiniz!

Duygu Tunçer

İki Eylül Caddesi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.