Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Tatilinizi planlarken bunlara dikkat edin!

Öncelikle şuan soğuk havalardan dolayı herkesin istediği şey yazın gelmesi. Tabi ki en konforlu ve en güzel olan zamanı yani yaz tatilinizi planladığınız zaman yazın gelmesini daha da merakla bekliyorsunuz. İşte bunun için sakin kafa ile güzel bir yaz tatili yapmak gerekir.
Hem eğleneceğiniz hem aileniz ile güzel bir tatil geçirebileceğiniz hem de bedenen olduğu kadar ruhen de güzel bir tur ya da tatil planı yapmalısınız. Ancak bunun birkaç sırrı var. Şimdi gelin size tavsiyelerime göz atın. Hepsini deneyimledim, bence sizde yapabilirsiniz.

Nereye gideceğinize karar verin!

Side, Belek, Alanya, Lara, Bodrum, Çeşme, Fethiye, Kaş, Marmaris hatta Kıbrıs…

Bu liste uzar gider. Çünkü gitmek istediğiniz hatta görmek istediğiniz yerlerin bir listesini yapın ve bu yaz sezonunda kendiniz için en güzel olanı yakalayın. Hem de unutmayın erken rezervasyon dönemindeyiz ve siz tahmininizden daha da ucuza bir tatil alabilirsiniz.

Erken rezervasyondan yararlanın!

Erken rezervasyon dönemi için sizi bekleyen pek çok fırsat var. En lüks otellerde bile en uygun fiyata tatil yapabilirsiniz. Özellikle Şubat ve Mart aylarında bu oranlar daha da yükseliyor. Lüks otelde tatil yapmayı seviyorsanız, sizin için doğru zamanlar geliyor.

Otel mi? Günlük seyahatler mi?

Sadece bir otele tıkılıp kalmaz size göre değil mi? O zaman kendinize bir rota çizin. Her gün ya da 2-3 günde bir yer değiştirin. Her gün başka bir plajda hatta şehirde denize girin. Tekne turuna çıkın. Varsa çevrenizde yabancı adalar, günü birlik gidin geri dönün. Hepsi sizin elinizde unutmayın.

Uçak biletinizi de erkenden alın!

Eğer seyahatlerinizde araç kullanmaktan hoşlanmıyorsanız kesinlikle uçak biletinizi de erkenden almalısınız. Yoksa araç ile geze geze hatta yol üzerinde en güzel koylarda ve şehirlerde konaklayarak tatilinizi geçirebilirsiniz.

Aslında işin sırrı bu kadar. Tabi ki gezip görmek istediğiniz yerlere göre bu fırsatlar çoğalır ya da dönemine göre düşüklük gösterebilir. Ancak unutmamalısınız ki her şeyin zamanı var. Asla son dakika tatil fırsatlarına güvenerek son ana kadar beklemeyin. Zaten ya çok kazıklanırsınız ya da çok şanslıysanız güzel bir tatil fırsatını son dakika yakalayabilirsiniz.
Yukarıda gördüğünüz yer Kaş. Geride bıraktığımız yaz aylarında eşim ve kızımla Kaş’taydık ve Kaş hakkında tatil ipuçlarını merak ediyorsanız,  Kaş için şimdi doğru zaman isimli yazımı okuyabilirsiniz.

Related posts

Kartalkaya Gezi Rehberi

Duygu Tunçer

Hafta Sonu Ne Yapmalı?

Duygu Tunçer

İzmir’in En Güzel 6 Plajı

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.