Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Trenle Gezebileceğiniz En Güzel 7 Ülke

En rahat seyahat seçeneklerinden olan trenle planlanan seyahatlerdir. Trenin verdiği rahatlık ve tabi ki geze geze etrafı keşfedebileceğiniz en güzel tatil planlarını dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. Benim gibi manzara tutkunuysanız, gerçekten tren ile kısa ya da uzun seyahat planları yapabilirsiniz.Hem çevrenizdeki en güzel yerleri, doğal özellikleri ve farklı yapıları görebilir hem de bulunduğunuz yeri ya da oraya giden yol üzerindeki her yeri yakından tanımış olursunuz. En güzel kareleri yakalayabilirsiniz. Şimdi gelin dünyanın en güzel tren seyahat rotalarını inceleyelim.

Fransa – Le Petit Train Jaune

Rota: Villefranche De Conflent – Latour De Carol

Uzunluk: 63 km

1927 yılında Fransa’nın en yüksek demiryolu olan bu rotanın başlangıcı Villefranche De Conflent ve Latour De Carol arası gerçekten hayran kalacağınız güzellikler ile dolu.

Norveç – The Flam Railway

Rota: Myrdal – Flam

Uzunluk: 20 km

En çok ziyaret edilen ülkelerin başında gelen Norveç özellikle bu rotayı tren ile geçebileceğiniz seçenekler sunuyor size. En güzel mevsim ise Mayıs – Eylül arası.

İrlanda – Dublin / Rosslare Railway

Rota: Dublin – Rosslare Limanı

Uzunluk: 160 km

İrlanda’nın ilk tren yolu olan Dublin gerçekten keyifle seyahat edebileceğiniz noktaların başında gelmektedir. Dublin – Wicklow arası deniz kenarından geze geze gidebileceğiniz harika bir tren rotasıdır.

Madagaskar – The Madagaskar’s Railways

Rota: Fianarantsoa – Manakara

Uzunluk: 162 km

Fransız Sömürge zamanından kalan Fianarantsoa – Manaka yolu, dünyanın en dik yokuşlarının olduğu yerdir. 67 köprü ve 48 tüneli bulunmaktadır.

Sri Lanka – Sri Lankan Railways

Rota: Kandy – Ella

Uzunluk: 130 kmKandy – Ella treni Sri Lanka’nın en meşhur rotasıdır. Üstelik 2024 metreye çıkan tren Ella’da tekrar 1041 metreye iniyor.

Rusya – Trans Sibirya Ekspresi

Rota: Moskova – Vladivostok

Uzunluk: 9300 km

Kitaplara bile konu olmuş bir rotadır. Yekaterinburg, Irkutsk, Baykal Gölü ve Novosibirsk gibi efsane güzel rotaları görebileceğiniz yerdir.

Amerika/Kanada – White Pass & Yukon Railroad

Rota: Skagway (Alaska) – Carcross (Kanada)

Uzunluk: 108 km

Aslında burada yol bile yokken tren yolunun var olması, en çok kullanılan rotalardan olmasına yol açmış. Daha çok ticari amaçla kullanılan demir yolu son 15 yıldır turistik olarak kullanılıyor.

Related posts

Kış tatili için Avrupa’nın en iyi 3 şehri

Duygu Tunçer

En Popüler 5 Seyahat Uygulaması

Duygu Tunçer

Türkiye’den daha ucuza tatil yapabileceğiniz yer Budva!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.