Tunalı Hilmi Caddesi

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Tunalı Hilmi Caddesi

Yazar Duygu Tunçer   /     23 Eki, 2016  /     Ankara'da Gezilecek Yerler  /     , , , , , , , ,

İşte Ankara’da en çok sevdiğim yer! Ankara gezilecek yerler listesine bence gezilecek en güzle yer olarak kaydetmelisiniz. Hem alışveriş yapmak hem bir şeyler yiyip içmek hem de en keyifli zamanı geçirmek için tercih edebileceğiniz Tunalı Hilmi Caddesi sizi bekler!

tunali1

Tunalı Hilmi Caddesi Çankaya ilçesinin Kavaklıdere semtinde yer alıyor. Oldukça uzun bir cadde olan ve sonunda Kuğulu Parkın bulunduğu en güzel semttir. Kuğulu Park 1958 yılında açılmış ve ismini Viyana Belediyesi tarafından hediye edilen beyaz kuğulardan almıştır. Yeşilliği ve huzurlu ortamı ile gerçekten en güzel parklardandır.

Ayrıca Ankara’nın en eski semtlerindendir. Karum alışveriş merkezi ile ünlenmiş olan, uzun cadde boyunca yiyecek içecek, en ünlü markalar ve birde alışveriş merkezinin yapıldığı güzle bir caddedir. Hatta yol üzerindeki ara sokaklarda bile pek çok eğlence mekanı bulabilirsiniz.

tunali2

Sadece gündüz değil akşam hatta gece geç saatlere kadar kalabalığın en yoğun olduğu yerlerin başında gelen Tunalı Hilmi Caddesinin sonunda Arjantin caddesine ya da meşhur Seğmenler parkına çıkabilirsiniz.

Seğmenler parkı hafta sonu özellikle çok kalabalık olan hayvanları ile gelenlerin tercih ettiği ve çimlerin üzerinde yayılmak, dinlenmek hatta ufaktan piknik yapmak için güzel bir seçimdir. Ankara’nın en ünlü caddesinin sonunun böyle güzle bir yere çıkması da gerçekten mükemmel bir seçim yaptığınızı gösterecektir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*