Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Türkiye Gezilecek Yerler 4

Türkiye’nin dört bir yanını gezmek, en farklı noktalarda en özel yerleri keşfetmek ve tabi ki en güzel tarihi noktaları yaşayarak görmek için doğru yerdesiniz. Türkiye gezilecek yerler listemizde sona geldik. Aslında bu liste şehir şehir daha uzar. Merak ettiğiniz şehirleri sitemde bulabilir ve gezip görmek için kendinize uygun bir tur planı yapabilirsiniz.

Balıklıgöl

İbrahim Peygamber’in ateşe atıldığında düştüğü yer olarak bilinen Aynzeliha ve Halil-ur Rahman Gölleri yani Balıklıgöl, her yıl milyonlarca insan konuk ediyor.Mardin’i Görmeden Geçmeyin

Taşın insan hayatındaki önemini burada gördüğünüz zaman anlayacaksınız. Mardin’e mutlaka yolunuz düşmeli.

Van Gölü

Kültürel özellikleri ve tarihi farkı ile geçmişten günümüze kadar uzanan Van Gölü, Türkiye’nin en büyük gölüdür. Ayrıca 2 tane de ada barındırır içinde.

Ayder Yaylası

Çamlıhemşin ilçesine 16 km uzaklıkta bulunan Ayder Yaylası, Ladin ve kayın ormanları ile ünlüdür. bu çevrede en çok tercih edilen tatil noktasıdır.

Damlataş Mağarasının Özelliği

Dünyaca ünlü bir mağara olan Damlataş, büyüleyici güzelliğinin yanı sıra astım hastalarına iyi gelen havası ile de meşhurdur.

Bolu ve Dağları

Yan yana sıralı gölleri ile Yedigöller’in sahibi olan Bolu, her mevsim en çok ziyaret edilen noktadır.

Gelibolu Yarımadası

Gelibolu Yarımadası’nın tarihi özelliklerini an ve an yaşayacağınız harika bir yerde bulacaksınız kendinizi. Birinci Dünya Savaşı’nın en kanlı çarpışmalarının yaşandığı, tüylerinizin ürpereceği, bir çok mekanı ziyaret edebileceğiniz yerdir.

Efes Antik Kentini Görmelisiniz!

İzmir’in Selçuk ilçesine yakın bulunan Efes Antik Kenti 4 bin yıllık geçmişi ile kiliseleri, çarşıları, mağaraları, çeşmeleri ve daha pek çok detayı size göstermeye hazır.Mozaik Kent Zeugma

Gaziantep, Nizip’te bulunan Zeugma müzesi gerçekten görüp keşfedilmesi gereken bir yerdir. Roma döneminden kalan mozaikleri ile tanınmaktadır.

Kazdağlarının Güzelliği!

Yeşile doyacağınız ve havası ile en harika olanı yakalayacağınız eşsiz bir yerdir. Tarihi kalıntıları, dereleri ve şelaleleriyle ile sizi bekliyor. Diğer Türkiye Gezilecek Yerler listesi için önceki yazımı okumalısınız.

Related posts

Bodrum’un En Güzel 7 Plajı

Duygu Tunçer

Irgandı Köprüsü

Duygu Tunçer

Girit Adası Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

1 comment

Gezilecek yerler 4 Haziran 2018 at 12:02

Görselleriniz çok güzel tebrik ederim.

Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.