Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Türkiye’de En Az Bilinen En Güzel Tatil Noktaları

Türkiye’nin en güzel taraflarını gezip gördüğünüzü düşünüyorsanız, tatil planlarınızı yapmadan önce burada yer alan noktalara da kesinlikle göz atmalısınız.

Özellikle kıyıda köşede kalmış, hem ucuz tatil yapabileceğiniz hem de çok az kişinin gittiği noktaları tercih etmelisiniz. Şahsen ben böyle noktaları daha çok seviyorum. Eğer siz de aynı fikirdeyseniz, bu yıl için tatil planlarını yapabileceğiniz noktalara gelin göz atalım.

Özdere – İzmir

İzmir’in en güzel noktalarından olan Özdere aslında tatil için efsane bir yer. Denizinin güzelliği, temizliği ve plajının rahatlığı ile kesinlikle İzmir’de tatil yapmayı planlıyorsanız tercih edeceğiniz nokta olabilir.Erikli – Edirne

Akvaryum gibi eşsiz koyları ile ünlüdür. Aslında çok az bilinir. Kesinlikle Edirne’de deniz keyfi yaşayacağınız harika bir yerdir.

Kapıdağ Yarımadası – Balıkesir

Havası, denizi ve doğal güzellikleri ile harika bir cennettir. Gerçekten bu bölgede bu tarz koylar bulmak oldukça zor.

Akyaka – Muğla

Dalgalı denizi ve bol esintili yaz akşamları ile serinleyebileceğiniz eşsiz bir yerdir, Akyaka. Tam bir balıkçı köyüdür ve bir o kadar da huzurludur.

Babakale – Çanakkale

Çanakkale’ye bağlı gizli bir cennettir. Tarihi açıdan oldukça zengin olan Osmanlı köyü, gezilecek yerleri ve lezzetleri ile ünlüdür.

Narlıkuyu – Mersin

Mersin’in içinden tamamen bağımsız olan ve şehir merkezine ortalama yarım saat uzaklıkta olan Narlıkuyu, buz gibi suyu ile denizin kıyısına kurulmuş restoranları ile ünlüdür. Ayrıca Akdeniz’in en güzel sahil şeridi Mersin gezilecek yerler yazımı da okumalısınız.Kuyucak Köyü – Isparta

Kerpiç evleri, taş sokakları ve farklı lezzetleri ile değişik bir dünya olan Isparta, gül bahçelerinin yanı sıra birde lavanta bahçeleri ile dikkat çekiyor. Lavanta seviyorsanız, Isparta’ya kesinlikle uğramalısınız.

Related posts

Selimiye Camii

Duygu Tunçer

Heybeliada Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Bursa Ulu Camii

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.