Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Türkiye’de Gezilecek Yerler 2

Türkiye gezilecek yerler yazı dizimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Taşı toprağı oldukça değerli olan bu güzel ülkede gezecek o kadar çok yer var ki, en keyifli tatil planlarınıza belki de hemen ekleyebileceğiniz yeni yeler keşfedebilirsiniz. Şimdi gelin bugün, gezip görebileceğiniz 10 güzel farklı yer araştıralım.

Erzurum’da Şelale

48 metrelik yüksekliği ile Asya ve Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise üçüncü büyüklükteki şelalesi olan ve gördüğünüz zaman hayran kalacağınız bir yer burası. Yolu Erzurum’a düşenler kesinlikle gelmeli, görmeli.Alaçatı Harikası!

Her dilden, dinden, ırktan insanın gelip sadece sörf yapmak için seçtiği harika yer burası. Doğal güzellikleri, mimarisi ve yetiştirilen doğal ürünleriyle sizi bekliyor.

Köyceğiz Farkını Yakından Görün!

Yayla köyü ve Gökçeova’da safari yapabileceğiniz, 4 bin yıla dayanan geçmişi ile bu şehri baştan sonra gezebilirsiniz.

Sinop Cezaevi

1997 yılına kadar siyasi mahkumların gönderildiği cezaevi olarak kalan ve daha sonra müzeye dönüştürülen Sinop Cezaevi, Selçuklular döneminde inşa edilmiştir.

Datça’nın Doğal Güzelliği!

Köyü, denizi, doğal alanları ile kendine herkesi hayran bırakan Datça kesinlikle yaz tatili için uğramanız gereken güzel bir yer.

Ölüdeniz

Fethiye’nin tatil cenneti olan Ölüdeniz ile beklediğinizden daha da güzel bir tatil planlayacaksınız. Hem otel seçenekleri çok hem de doğası gerçekten harika.

Saklıkent Kanyonu

Fethiye-Antalya arasındaki 18 km. uzunluğundaki Saklıkent, dünyanın olağanüstü güzellikleri arasındadır.

Büyükada Harikası

Gerçekten yaz aylarında kolaylıkla ulaşıp, gezip, tatil yapabileceğiniz harika yerdir. Tabi ki diğer adaları da unutmamak gerekir.

Konya’yı Görmeden Olmaz!

Tarihi özellikleri ve kültürel mirası ile Türkiye için önemli bir şehir olan Konya özellikle Şeb-i Aruz döneminde ziyaret edilebilir.Uzungöl Her Zaman Güzel!

İster yaz ister kış! Bu güzelliği asla unutmamalısınız!

Kapadokya’yı Görmelisiniz!

Güneş doğarken balon manzarasını kesinlikle görmelisiniz. Doğal güzellikleri ile zaten en kusursuz gezi rotalarındandır. Ayrıca önceki yazımda da Türkiye Gezilecek yerler listesine göz atabilirsiniz.

Related posts

Bodrum’un En Güzel 7 Plajı

Duygu Tunçer

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz En Romantik 3 Ülke

Duygu Tunçer

Haller Gençlik Merkezi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.