Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Türkiye’de Gezilecek Yerler

Bir yazı serisi yayımlamaya karar verdim. Türkiye uçsuz bucaksız, taşı toprağı değerli bir ülke. Pek çok dünya ülkesinin sahip olamadığı kadar güzel ve değerli. Sadece ülkenizi gezmek için kendinize biraz zaman ayırsanız, belki de ne kadar farklı ve kıymetli bir ülkede yaşadığınızı daha da çok anlayacaksınız.

Türkiye’de gezilecek yerler yazı serimin ilkinde 10 farkı noktayı tanıtacağım. Gezi planlarınızı yaparken yol üzerinde gezip görebileceğiniz noktaları not almayı unutmayın. Şimdi gelin hem tarihi özellikleri hem de doğal güzellikleri ile sizi kendine bir kez daha hayran bırakacak olan güzel vatanımızın en güzel yerlerini yakından tanıyalım.

Dev Heykeller İle Nemrut

Kommagene Krallığının antik kentini barındıran milli park, Adıyaman’ın Kahta ilçesinde bulunmaktadır. 7 metreye varan dev heykeller görülmeye değer.Amasra Gezilecek Yerler Listesinde Olamlı!

Karadeniz’in şirin kasabalarından olan Amasra, her yıl pek çok insanın uğrak noktası haline geliyor. Özellikle balık sezonu boyunca en taze olanı yiyebileceğiniz, kalesi, müzeleri ve Cenova Şatosu ile gezip görebileceğiniz yerleri bulunmakta. Ama sahilde oturup güzel bir kahve içmeyi de unutmayın.

Amasya’nın Güzelliği

Yeşilırmak’ın kenarında sıralanan ve geleneksel Osmanlı evlerini görebileceğiniz, Likya, Roma ve Bizans uygarlıklarından kalan tarihi yapıları ve gizemli yapısı ile hayran kalacağınız bir şehirdir.

Güzel Şehir Bursa

Uluabat Gölü aslında Bursa’ya yakın ve en çok merak edilen yerlerin başındadır. 21 çeşit balık barındıran bu eşsiz göl, yüzbinlerce su kuşuna beslenme ve barınma olanağı sağlıyor.

Ege’de Bir Rum Köyü Şirince

Buraya gelip gören bir kez daha gelmek ister. Hayran kalır ve gerçekten ne kadar farklı bir yerde olduğunuzu görürsünüz. Üzüm bağları, şeftali bahçeleri ve zeytinlikleri ile ünlüdür.

İstanbul’un İncisi Polonezköy

Polonezköy, iki akarsu arasında kalan şirin mekan Ağva veya İstanbul Boğazı’nın Anadolu yakası Karadeniz girişinde yer alan Anadolu Feneri önerebileceğimiz yerler arasında ilk sırada gelen Polonezköy!Hem Kaplıcası Hem Yeşili İle Oylat!

Oylat Kaplıcalarını kesinlikle gezip görmelisiniz. İnegöl’e 27 km. uzaklıkta yer alan kaplıca suları ile ünlü olan Oylat sizi bekler.

Ege’nin Cenneti Gökçeada

Türkiye’nin en son günbatımını izleyebileceğiniz, Hristo’nun tatlılarını yiyebileceği, Zeytinli’de dibek kahvesi içebileceğiniz harika bir yerdir, Gökçeada! Rum köylerini tek tek gezin ve yakından tanıyın.

Türkiye gezilecek yerler yazı dizisi devam edecek.

 

Related posts

Venedik Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Varna Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Kadınlar İçin En Tehlikeli 5 Ülke

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.