Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Türkiye’nin En Güzel 9 Plajı

Malum önümüz yaz ve siz tatil için planlar yapmaya başladıysanız, kendiniz için seçebileceğiniz en güzel tatil noktalarını şimdiden belirlemenizde fayda var. Bende sizin için dört bir tarafı cennet olan Türkiye’nin en güzel 9 plajını araştırdım. Belki de yaz tatiliniz için size bir fikir verir.

  1. Sarımsaklı plajı (Ayvalık)

Ege sahilinin vazgeçilmezi olan Sarımsaklı plajı kesinlikle gidip görmeniz gereken en güzel yerler arasında. Türkiye’nin ve dünyanın en mükemmel kumu özelliğini taşıyan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da belgelenmiş plaja sahiptir.
  1. Kefalos plajı (Gökçeada)

Windsurf ve kitesurf yapabileceğiniz aynı zamanda denizin keyfini doya doya çıkarabileceğiniz en güzel yerdir. Ege’nin Patarası olarak da bilinmektedir. Gökçeada’yı zaten görmediyseniz kesinlikle gidip görmenizi ve tatil planlamanızı tavsiye ederim.

  1. Ayazma Plajı (Bozcaada)

Ve tabi ki Bozcaada! Buz gibi suyu ile sizi kendinize getirir ve yazın tüm enerjisini hissetmenizi sağlar. Motorsikletle gezip dolaşabilir, geniş ve kumluk sahilinde gün boyu deniz, kum ve güneş keyfine varabilirsiniz.

  1. Lara Plajı (Antalya)

Dillere destan olan hatta geçmişte prenseslere hediye edilen Lara plajı, bugün hala aynı güzelliği ile sizi konuk edecektir.

  1. Kaputaş Plajı (Kaş)

Kaputaş plajı Kaş’a ya da Kalkan’a gittiğiniz zaman uğramanız gereken, hani o filmlerde belgesellerde gördüğünüz deniz mavisini görebileceğiniz büyüleyici bir plajdır. Hayran kalacaksınız.

  1. Ölüdeniz (Fethiye)

Fraklı koyları ve doğasının güzelliği ile dillere destan olan en keyifli turu yapabileceğiniz ve tatilinize anlam katacak olan Ölüdeniz’i siz de ziyaret etmelisiniz.

  1. Çıralı Plajı (Antalya)

Çıralı Plajı, sevimli caretta carettalara ev sahipliği yapan özel bir plajdır. Plaja gitmek için Kral Zeus’un mezarını, antik tiyatro ve hamam kalıntılarını geçmeniz gerekir yani oldukça farklı bir yolculuk sizi bekliyor.

  1. Ilıca (Çeşme)

Ilıca plajı Çeşme’nin en kusursuz plajıdır. Çeşme merkeze 5 km mesafededir.

  1. Ovabükü (Datça)

Akdeniz’in en mükemmel sahilleri arasında kesinlikle ilk sırada yer almaktadır. Ovabükü Mesudiye köyüne bağlık üç bükten en özel olanıdır. Küçük pansiyonları ve güzel bahçeli evleri ile bilinmektedir.
Related posts

Paris Disneyland Turu

Duygu Tunçer

Akdeniz’in en güzel sahil şeridi Mersin’de!

Duygu Tunçer

Nisan Ayında Nerede Denize Girilir?

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.