Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Ucuz ama güzel bir tatil planlamanın yolunun biliyor musunuz?

Herkes için en önemli detaydır, tatil. Ne zaman çıkılacağı, nereye gidileceği ve tabi ki ne kadar fiyata planlanacağı…
Siz de bu yıl için planlarınızı yapmaya hazırsanız tatil için önceden bilmeniz gereken birkaç detay var. Bunun için size ucuz ama güzel bir tatil planı yapmanın yollarını anlatacağım. Çünkü çoğumuzun tatil heyecanı ile verdiği kararlar bazen zarar olarak geri dönebiliyor.

Erken rezervasyon dönemini kaçırmayın!

Son yılların en meşhur dönemi olan erken rezervasyon dönemi, ucuza en konforlu tatili satın almak isteyenler için vazgeçilmez olandır. Hayalini kurduğunuz tatil için seçimlerinizi hemen yapabileceğiniz ve tabi ki cebinize en uygun olanı yakalayabileceğiniz bir tatil planı yapmaya hazır olun. Bunun için erken rezervasyon döneminde en uygun otelleri bularak, en çok beğendiğinizde yerinizi hemen ayırtabilirsiniz.

Uçak biletinizi de erkenden alın!

En az otel kadar önemli olan detay tabi ki konforlu tatile sizi götürecek olan seyahat aracıdır. Bunun için en çok tercih edilen uçak ile ulaşımda en uygun fiyatı yine erkenden biletinizi satın alarak yakalayabilirsiniz.

Tatillinizi paket halinde satın alın!

Otelinizi seçerken aynı zamanda uçak biletinizi de satın almalısınız. Bunun adına tatil paketi deniyor. Hem daha uygun oluyor paketler hem de ikisini bir aynı taksitle ödeyeceğiniz için aylık ödeme tutarınız zaten azalıyor.

Son dakika fırsatlarını da yakalayabilirsiniz!

Erken rezervasyon dönemini kaçırmış olabilirsiniz. Bunun için endişelenmeyin. Sizi bekleyen bir başka güzel zaman ise son dakika fırsatlarının olduğu zamandır. Yaz sezonunda ara ara karşımıza çıkan son dakika fırsatlarında umduğunuzdan daha da ucuza tatil yakalayabilirsiniz. Ancak söylediğim gibi şansınız varsa erken rezervasyon döneminden daha ucuza olur ya da o dönemdeki indirimler arasından en uygununu yakalamış olabilirsiniz.
Eğer siz de yılın en güzel zamanlarından olan yaz sezonu boyunca planınızı hangi tarihler arasında yapacağınızı belirlediyseniz, tatil iptal sigortasının da dahil olduğu bir tatil planı satın alırsanız hem 72 saate kadar iptal edebilir ve yaşayacağınız aksilikleri göz önüne alarak planlamanızı hemen yapabilirsiniz.

Related posts

Misi Köyü

Duygu Tunçer

Zincirli Bedesten

Duygu Tunçer

Dünyanın En Güzel 7 Noktası

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.