Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Ucuz bir tur planlamanın 5 yolu

En keyifli tatil planını yapmak ve merak ettiğiniz tur için nasıl hazırlanıldığını öğrenmek isterseniz doğru yerdesiniz. Şimdiden planlayacağınız güzel bir tur için en ucuz olanı nasıl yakalayacağınızı bilmelisiniz. Bunun için size birkaç tavsiyem olacak. İstediğiniz tur planını en uygun fiyata yapmak isterseniz tavsiyelere dikkat edin.

1.Nereye gitmek istediğini seç!

Her şeyden önemlisi tabi ki nereye gitmek istediğiniz. Görmek istediğiniz yerler arasında ilk sırada yer alan ülkeyi ya da şehri seçin. Bu listeyi kendi önem sıranıza göre belirleyin. Sonuçta kendiniz için en güzel olan turu planlamak için zamanınız var.  İsterseniz vizesiz gidilen ülkeler arasından bir seçim yapın, isterseniz en çok seyahat edilen ülkelerden birini tercih edin.
2.Uçak biletini erkenden al!

En önemli detayların başında gelen uçak bileti, sizi bu sorundan kurtaracak detaydır. En uygun uçak biletini alabileceğiniz tarih için seçimlerinizi yaparsanız, karlı çıkacağınız kesindir. En uygun uçak bileti tarihlerine göre tatilinizi planlarsanız belki bu sayede konaklayacağınız otelin ücretini bile çıkarmış olabilirsiniz.

3.Oteli erkenden ayarlayın!

Tatil için en büyük masraf otel fiyatlarıdır. Sadece akşamdan akşama kalacağınız bir otel odası için dünyanın parasını bayılmaya gerek yok. Aslında sadece erkenden satın alarak otelinizi de en uygun fiyat ile yakalamış olur ve büyük bir meblağ ödemekten kurtulursunuz.

4.Uzun vadeli vizeni al!

Uzun vadeli bir tur planı yapmak için kesinlikle hazır olması gereken en önemli detay tabi ki vize! Vize sıkıntısını yaşamak istemezseniz, seçimlerinizi vize istemeyen ülkelerden yana yapabilirsiniz.

5.Gezilecek yerler listesi yap!

Tabi ki hayalini kurduğun ülke için en keyifli tur seçeneklerini değerlendirmeye başladığına göre gezilecek yerleri de düşünmeye ve hatta araştırmaya başlamalısın. Gezilecek yerler listesi bir tura çıkmadan önce hazırlığın en önemli aşamasıdır.

Kendiniz planlayacağınız ve gidip görmek istediğiniz en güzel ülkeler için tercihlerinizi ne kadar erken yaparsanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Hem uygun fiyatlı bir tur planlamış olursunuz hem de keyifle hazırlanmaya başlayabilirsiniz.

Vizesiz Gidebileceğiniz Avrupa Ülkelerini önceki yazımda okuyabilir ya da Vize istemeyen ülkeler tamamına göz atabilirsiniz.
Related posts

Zürih Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Kurban Bayramı Ucuz Kıbrıs Otelleri ile Güzel

Duygu Tunçer

Nisan Ayında Nerede Denize Girilir?

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.