Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Ucuz uçak bileti almanın 10 yolu!

Tatile çıkacaksınız ve ucuza uçak biletinizi almak için araştırmaya başladınız. Peki, uçak biletinizi nasıl seçmelisiniz? Tatile giderken tatilinizi daha da pahalıya çıkaracak olan uçak biletini nasıl ucuza alırsınız? Gelin hep beraber inceleyelim.
Erken rezervasyon döneminde tatil severlerin en çok merak ettiği detaydır. Ucuza uçak bileti nasıl alını? Tatilden ne kadar süre önce uçak biletini almalıyız? Uçak bileti için hangi gün daha doğru? Hangi gün seyahat edersek uçak bileti daha ucuza gelir? İşte bu soruların yanıtları burada.

Biletinizi Fiyatların En Uygun Olduğu Zamanlarda Alın

Uçak biletinizi aynı tatiliniz gibi erkenden alırsanız, uçak biletinizi oldukça ucuz fiyata yakalamış olursunuz. Tatil için olmazsa olmazların başında gelen uçak biletleri, daha keyifli bir tatil planlamanızı sağlayacaktır. Ortalama 6 ay önce alacağınız uçak bileti %4 daha karlı olacaktır.

Seyahat Tarihlerinizi Esnek Tutun!

Kısıtlı bir gün ya da saat koymayın kendinize. Özellikle hafta sonu değil, hafta içinde ama Pazartesi ve Cuma günü haricinde seyahat edin!

Biletinizi Geç Alın

Diğer bir yöntem ise, riski göze alıp son dakika bilet almaktır. Çünkü boş kalan yerleri doldurmak için uçakta illa ki ucuz bilet bulunuyor.

Yurt dışı için farklı şehirli uçuşlar deneyin

Tüm destinasyonları denemelisiniz. Direkt gideceğiniz şehre değil de aktarmalı gidebileceğiniz noktalara yoğunlaşın.

İndirimlerden haberdar olun

Hava yolları firmalarının indirimlerinden haberdar olmak için SMS ya da mail listelerine kayıt olun. Böylelikle sunulacak indirim seçeneklerinden kolaylıkla faydalanmış olursunuz.

Mil programlarını kaçırmayın

Mil programları ile zaten sık seyahat eden biri olarak seçenekleri değerlendirebilir ve bazı seyahatleriniz için bedava bilet alabilirsiniz.
İşte tüm bu yöntemler arasından bir ya da bir kaçını değerlendirmek isterseniz, tatiliniz her zaman ucuza gelebilir. Tatil planlarınızı erkenden yapmak size her zaman kazandırır. Açıkçası işin sırrı bu. Erken rezervasyon ile tatilinizi de ucuza almak isterseniz bir önceki yazım olan Erken rezervasyon ile tatil alacaklar dikkat! başlıklı içeriği okumanızı tavsiye ederim. 

Related posts

Büyükada Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Çanakkale Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Bursa Ulu Camii

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.